Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Derby Małopolski dla Kęczanina

I liga M: Derby Małopolski dla Kęczanina

W Krispol I lidze mężczyzn w ostatniej kolejce rozegrane zostały derby Małopolski, Kęczanin Kęty podejmował AGH AZS Kraków. W czterech setach zwyciężyli gospodarze, było to druga wygrana w derbach Kęczanina w tym sezonie.

Pierwsza odsłona była wyrównana. W końcówce dwoma skutecznymi atakami popisał się Bartosz Pietruczuk (24:22). W kolejnej akcji punkt zdobył Michał Dzierwa, ale w następnej krakowianie nie zdołali obronić ataku Wiktora Macka, dzięki czemu Kęczanin wygrał 25:23. W drugiej partii krakowianie złapali drugi oddech, szybko objęli prowadzenie (10:5) i nie oddali swojej przewagi, a nawet ją jeszcze powiększyli (17:10, 22:14). Kęczanie byli bezbronni w tej części meczu. AGH AZS wygrał pewnie 25:18.

Obraz gry zmieniał się jak w kalejdoskopie, tym razem lepiej zaczęli gospodarze, którzy prowadzili 7:0. W końcu dwa punktu zdołał zdobyć Patryk Akala, ale na pierwszej przerwie technicznej kęczanie prowadzili 8:2. Krakowianie odrobili większość strat (13:15), ale nie udało im się doprowadzić do remisu. Kęczanie uciekli na cztery punkty (18:14) i kontrolowali przebieg gry. Skutecznym atakiem seta zakończył Mateusz Błasiak (25:22). Wyrównana gra w czwartej odsłonie toczyła się do stanu 10:9, później kęczanie wzmocnili obroty i odskoczyli na kilka oczek (19:11). Gospodarze dowieźli przewagę do końca i wygrali 25:19, a całe spotkanie 3:1.

Grywaliśmy w tym sezonie już słabsze spotkania, ale w Kętach podaliśmy gospodarzom zwycięstwo na tacy – powiedział po meczu trener krakowian, Andrzej Kubacki.Rywale byli w naszym zasięgu. Przegraliśmy przede wszystkim w sferze mentalnej – tymi słowami trener akademików nawiązał do pierwszej i trzeciej partii. – Cieszy trzecie zwycięstwo z rzędu i co najważniejsze za pełną pulę – podkreślił Maciej Gruszka.Owszem, zdarzają nam się jeszcze „czarne dziury”. Po raz kolejny udało nam się z niej wyrwać. Podobnie było trzy dni wcześniej w Rzeczycy – dodał drugi szkoleniowiec Kęczanina.

Kęczanin Kęty – AGH AZS Kraków 3:1
(25:23, 18:25, 25:22, 25:19)

Kęczanin: Macionczyk, Behrendt, Macek, Ciupa, Pietruczuk, Ogrodniczuk, Mariański (libero) oraz Szpyrka, Błasiak i Gaweł
AGH: Akala, Halaba, Górski, Łaba, Dzierwa, Szalachna, Głód (libero) oraz Walczykowski, Galiński, Małysza, Gnatek i Kosiek