Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zawisza z kolejnym zwycięstwem

I liga K: Zawisza z kolejnym zwycięstwem

MLKS Roltex Zawisza Sulechów pokonał we własnej hali Budowlanych Toruń 3:1, zapisując na swoim koncie kolejne 3 cenne punkty. Po dwóch wygranych setach w szeregi Zawiszy wkradło się rozluźnienie, dlatego sulechowianki przegrały trzecią partię.

Pierwsza odsłona spotkania okrzykniętego hitem 15. kolejki zmagań pierwszoligowych rozpoczęła się z niewielką przewagą zespołu gości, który po dobrych zagraniach Katarzyny Brydy prowadził 5:3. Atomowe zbicia ze skrzydła Agaty Skiby pozwoliły naszemu zespołowi doprowadzić do remisu (8:8). Skuteczne ataki Żanety Baran oraz znakomite bloki naszej ekipy sprawiły, że Zawisza odskoczył na dwa oczka (10:8). Wówczas o przerwę poprosił trener Mariusz Soja. Po czasie gra wyrównała się, ale to zawiszanki utrzymywały dwa punkty przewagi. Oba zespoły popisywały się znakomitą grą w obronie. Świetne bloki sulechowskiego Zawiszy powiększyły jego przewagę (19:15). Skuteczne zagrania Budowlanych na kontrze doprowadziły do remisu (19:19). Końcowa faza tego seta była bardzo emocjonująca. Zdecydowanie lepsze okazały się gospodynie, które efektownym blokiem zakończyły pierwszą partię 25:22. Roltex Zawisza objął prowadzenie w całym meczu 1:0.

Drugi set rozpoczął się bardzo udanie dla naszej drużyny, która po znakomitych akcjach uzyskała wysokie prowadzenie. W ataku ze skrzydeł skuteczne były Żaneta Baran oraz Anna Sołodkowicz, a na środku szalała Natalia Perlińska. Przyjezdne miały problemy z przyjęciem oraz ze skończeniem własnego ataku. Roltex Zawisza prowadził 7:4, 9:4, 11:5. Trener Mariusz Soja reagował na wydarzenia na boisku, biorąc czas, ale na niewiele to się zdało. Po przerwie zawiszanki kontynuowały koncertową grę. Bardzo dobrze rozgrywała Marta Szymańska, a efektownymi zbiciami popisywała się Agata Skiba. Roltex Zawisza dzielił i rządził na parkiecie (16:6, 18:9). Druga partia zakończyła się pewnym zwycięstwem gospodyń 25:13.

Początek trzeciej partii był nieco inny niż dwóch poprzednich. Zespół Budowlanych Toruń szybko osiągnął wysoką przewagę (6:0). Skutecznie atakowały Katarzyna Bryda oraz Sandra Szczygioł. Trener Marek Mierzwiński poprosił o przerwę dla swojego zespołu. Po czasie punktowe zagrania Żanety Baran oraz Agaty Skiby pozwoliły gospodyniom zmniejszyć straty. Bardzo dobra postawa Budowlanych na kontrze sprawiła, że prowadziły już 19:13. Set numer trzy zakończył się wygraną drużyny Mariusza Soi 25:21. W całym spotkaniu było więc 2:1.

Czwarty set rozpoczął się udanie dla zespołu z Torunia, który po skutecznych atakach prowadził 4:1. Efektowne zagrania Ewy Kwiatkowskiej oraz Agaty Skiby i na tablicy wyników było już tylko 6:7 dla Budowlanych. Błędy w ataku gości dały nam remis (9:9). Od tego momentu mecz bardzo się wyrównał. Oba zespoły grały punkt za punkt, wymieniając się mocnymi atakami. W zespole gości punktowała Ewelina Krzywicka, w Zawiszy – Agata Skiba. Przy remisie 16:16 po błędnych zagraniach gości, Zawisza wyszedł na trzypunktowe prowadzenie, którego nie oddał już do końca partii. Sulechowianki wygrały seta do 22 i całe spotkanie 3:1. Najlepszą zawodniczką spotkania została Marta Szymańska.

MLKS Roltex Zawisza Sulechów – Budowlani Toruń 3:1
(25:22, 25:13, 21:25, 25:22)