Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewna wygrana goślinianek z Karpatami Krosno

I liga K: Pewna wygrana goślinianek z Karpatami Krosno

Siatkarki KS-u Murowana Goślina w 15. kolejce rozgrywek I ligi siatkówki kobiet bez większych problemów pokonały zespół Karpat Krosno 3:0. Dominację gospodyń najlepiej potwierdza ostatni set meczu, wygrany 25:7.

W pierwszej rundzie w meczu między KS-em Murowana Goślina a zespołem Karpaty Krosno górą był zespół z Krosna, wygrywając 3:2, goślinianki zatem bardzo chciały się odegrać za tamto spotkanie.

Od początku meczu siatkarki z Murowanej Gośliny starały się kontrolować mecz. Katarzyna Siwek świetnym atakiem ze skrzydła wyprowadziła drużynę gospodarzy na prowadzenie 2:1, którego siatkarki z Murowanej Gośliny nie oddały do końca. Zawodniczki z Krosna próbowały różnymi sposobami zatrzymać świetnie dysponowane tego dnia podopieczne Piotra Sobolewskiego, jednak bardzo dobrze funkcjonujące przyjęcie i gra z ogromnym poświęceniem libero Martyny Tracz oraz skuteczny blok, w którego dobrą grę ogromny wkład miała Paulina Stroiwąs uniemożliwiły zawodniczkom Karpat nawiązanie kontaktu w tym secie, którego siatkarki KS Murowana Goślina wygrały do 21.

W drugiej partii pierwszy punkt padł łupem siatkarek z Murowanej Goślina za sprawą skutecznego ataku Beaty Pawlickiej, jednak zawodniczki z Krosna nie pozwoliły siatkarkom zespołu gospodarzy wypracować sobie przewagi i najpierw doprowadziły do remisu po dwa, a następnie dzięki dobrej grze Iwony Grzegorczyk wyszły na prowadzenie 7:4. Niestety siatkarki Dominika Stanisławczyka nie potrafiły utrzymać przewagi i zespół z Murowanej Gośliny dzięki dwóm asom serwisowym Laury Tomsi wyrównały. Kolejne akcje goślinianek przypominały już grę z pierwszego seta, dobre ataki Patrycji Grocholewskiej oraz Laury Tomsi, przyjęcie Martyny Tracz oraz skuteczny blok, w którym ponownie główną rolę odgrywała Paulina Stroiwąs pozwoliły zawodniczkom z Murowanej Gośliny punktować zespół Krosna i wygrać tą partię do 19.

Trzeci set to koncertowa gra zawodniczek KS Murowana Goślina. Siatkarki zespołu gospodarzy robiły co chciały z zawodniczkami z Krosna i prowadziły 11:1. Podopieczne Dominika Stanisławczyka nie były w stanie zatrzymać rozpędzonych goślinianek. Znów świetnie w bloku grała Paulina Stroiwąs, a piłki, które wydawały się nie do odebrania broniła Martyna Tracz. Drużyna gospodarzy tego spotkania wygrała ostatecznie trzecią partię do 7 i całe spotkanie 3:0.

Siatkarki z Murowanej Gośliny wygrały drugi mecz z rzędu 3:0 i zwiększyły do 7 punktów swoją przewagę nad dziewiątą w tabeli Silesią Volley, a podopieczne Piotra Sobolewskiego mają do rozegrania jeszcze zaległe spotkanie z Nike Węgrów.

MVP meczu: Martyna Tracz (KS Murowana Goślina)

KS Murowana Goślina – AZS PWSZ KARPATY MOSiR Krosno 3:0
(25:21, 25:19, 25:7)