Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartłomiej Lemański: Resovia jest bardziej doświadczonym zespołem

Bartłomiej Lemański: Resovia jest bardziej doświadczonym zespołem

fot. Mateusz Siwiec

Asseco Resovia Rzeszów była zdecydowanym faworytem meczu z młodym zespołem AZS-u Politechniki Warszawskiej i wygrała 3:1. - Chcieliśmy zagrać jak najlepiej, a najwidoczniej na dziś na tyle nas stać - powiedział Bartłomiej Lemański.

AZS Politechnika Warszawska urwała wicemistrzowi Polski, Asseco Resovii Rzeszów, jednego seta w meczu ostatniej kolejki. – Cieszymy się na pewno z tego wygranego seta, a czy jest niedosyt – to ciężko powiedzieć. Chcieliśmy zagrać jak najlepiej, a najwidoczniej na dziś na tyle nas stać, właśnie na tego jednego seta. Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli zagrać dłużej, czyli pięć setów. Zobaczymy jak to wyjdzie. Myślę, że z czasem będzie coraz lepiej – powiedział po meczu Bartłomiej Lemański, środkowy stołecznej drużyny. – Resovia jest zdecydowanie bardziej doświadczonym zespołem, który w swoich szeregach ma dużo lepszych zawodników od nas. My mamy dosyć młodych zawodników, dla których jest to debiutancki sezon w PlusLidze i nawet ciężko się porównywać z takimi doświadczonymi zawodnikami – dodał najwyższy siatkarz w PlusLidze.

Warto zaznaczyć, że Lemański jest tak naprawdę zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów, wypożyczonym do AZS-u Politechniki. Można więc powiedzieć, że zagrał niejako przed własną publicznością. – Fajnie było zagrać na Podpromiu. W sumie w Rzeszowie byłem chyba może trzeci raz. Natomiast w tej hali zagrałem pierwszy raz i cieszę się, że miałem okazje się pokazać, zobaczyć jak to jest. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie mi dane zagrać jeszcze nie raz na tym obiekcie – mówi młody zawodnik. Bartłomiej Lemański jednak na razie nie myśli o występach w barwach rzeszowskiej drużyny. – Myślę, że to chyba jeszcze za wcześnie dla mnie, ale zobaczymy co czas pokaże. Uważam, że jeszcze długa droga przede mną, żeby trafić do takiego zespołu jakim jest Asseco Resovia. To dopiero mój debiutancki sezon w PlusLidze. Potrzebuję nabrać ogrania, doświadczenia, ale trudno teraz wyrokować co się wydarzy w przyszłym sezonie. Na razie chcę grać jak najwięcej i podnosić swoje umiejętności. To jest teraz najważniejsze – mówi środkowy.

*rozmawiał Rafał Myśliwiec przegladsportowy.plźródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved