Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrea Anastasi wściekły po porażce z AZS-em Częstochowa

Andrea Anastasi wściekły po porażce z AZS-em Częstochowa

fot. Arkadiusz Buczyński

Do największej sensacji kolejki doszło w niedzielę w gdańskiej Ergo Arenie, gdzie miejscowy Lotos Trefl Gdańsk nie ugrał nawet seta ze słabo na razie spisującą się ekipą AZS-u Częstochowa. Trener Andrea Anastasi był po meczu po prostu wściekły.

– Nie skupiamy się na siatkówce. Jeśli chcemy wrócić na zwycięskie tory, musimy ponownie przywrócić myśli, że jesteśmy normalną drużyną, a nie mistrzami – wściekał się po przegranym meczu z AZS-em Częstochowa Andrea Anastasi, trener Lotosu Trefla Gdańsk. Po serii dziewięciu kolejnych zwycięstw gdańszczanie dostali zimny prysznic. AZS, który w tym sezonie ma problemy z wygrywaniem meczów, zagrał w Ergo Arenie po profesorsku i na tle gdańszczan wyglądał jak drużyna z czołówki ligi. Nic dziwnego, że porażka w tak fatalnych okolicznościach rozzłościła szkoleniowca Lotosu Trefla.

– Zagraliśmy jak g… Nie ma wątpliwości, że przyczyną porażki była nasza postawa. Już w Pucharze Polski mieliśmy problemy z BBTS-em. Dlatego nie mogę być zadowolony z ostatniego tygodnia. Nie skupiamy się na siatkówce. Jeśli chcemy wrócić na zwycięskie tory, musimy ponownie przywrócić myśli, że jesteśmy normalną drużyną, a nie mistrzami – denerwował się włoski szkoleniowiec. I dodał, że najbardziej zły jest na siebie samego. – Powinienem temu zapobiec. Dlatego nie winię graczy. Będę chciał na to wpłynąć już od kolejnego treningu.

– Nie chcę także umniejszać dobrej postawy AZS-u. Wykorzystali szanse na to, aby pokonać nas do zera. I to im się chwali. Już w pierwszym secie pokazaliśmy, że nie potrafimy wykończyć łatwych piłek. AZS tylko na to czekał. Jeśli daje się takie prezenty, to nie można się spodziewać, że się wygra. Podobnie było w dwóch setach w Pucharze Polski z BBTS-em, który w tej kolejce przegrał przecież do zera. A z nami wyglądał jak jeden z najlepszych zespołów świata. Taka jest jednak PlusLiga. Jeśli przestajesz skupiać się na grze, to przegrywasz – podkreślił Anastasi.*tekst czytaj także w trojmisto.sport.pl

źródło: trojmiasto.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved