Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Zwycięstwo Muszynianki w Bydgoszczy

Orlen Liga: Zwycięstwo Muszynianki w Bydgoszczy

Podopieczne Bogdana Serwińskiego wygrały 3:1 z Pałacem w Bydgoszczy. Ekipa znad Brdy wygrała tylko trzecią partię, w pozostałych była tłem dla Muszynianki. Muszynianka po tym zwycięstwie traci jeden punkt do lidera z Polic, Pałac wciąż jest ostatni.

Mecz z ostatnią drużyną w tabeli Muszynianka rozpoczęła od prowadzenia 7:4, bardzo dobrze w polu zagrywki spisała się Carter, nie do zatrzymania w ataku ze środka była Sylwia Wojcieska. Pałacanki miały problem z przyjęciem zagrywki i po kolejnych zagrywkach Karoliny Różyckiej było 12:4 dla ekipy gości. Trener Grabowski rotował składem, brał przerwy na żądanie, lecz na nic się to zdało bowiem jego podopieczne były tłem dla ekipy znad Popradu. Wicelider tabeli dominował na boisku i z każdą niemal akcją powiększał swoją przewagę, po asie serwisowym Ilony Gierak Muszynianka miała 12-punktową przewagę (20:8). Tę jednostronną partię skutecznym atakiem zakończyła Carter.

W drugim secie spotkania niezrażone wysoką przegraną bydgoszczanki podjęły skuteczną rywalizację na samym początku. Początkowo obie ekipy grały punkt za punkt, po ataku Czyżnielewskiej bydgoszczanki miały punkt więcej od Muszynianki (6:5). Kolejną dobrą serią zagrywek popisała się środkowa Muszynianki Sylwia Wojcieska i przyjezdne prowadziły 9:6. Gospodynie często nadziewały się na szczelny blok, popełniały błędy własne i po tym, jak została zablokowana Twardowska, przegrywały 10:15. Podopieczne trenera Serwińskiego były lepsze od swoich rywalek niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Kolejny as serwisowy Wojcieskiej przyczynił się się do powiększenia przewagi do sześciu „oczek” (18:12). Niemal do końca tej partii każda z zawodniczek drużyny gości zdobywała punkty, a bydgoszczanki nie były w stanie zniwelować strat. Liczne błędy własne i słabe przyjęcie zagrywki przez ekipę znad Brdy były przyczyną wysokiej porażki w tym secie.

Trzeci set tego spotkania rozpoczął się od remisu 3:3 i ponownie do głosu doszły „mineralne”. Po tym, jak asem serwisowym popisała się Karolina Różycka, było 5:3. Siatkarki znad Brdy za sprawą Biedziak i Misiuny wyrównały na 5:5, jednak na pierwszej przerwie technicznej Muszynianka miały trzy punkty przewagi nad bydgoską drużyną (8:5), po skutecznym ataku ze środka Sylwii Wojcieskiej. Zawodniczki z Muszyny zadowolone przewagą stopniowo zaczęły tracić punkty i przy ich prowadzeniu 14:11 nastąpił przestój. Punktowym blokiem popisała się Misiuna, a asem serwisowym Polak i bydgoszczanki prowadziły 16:14. Przyjezdne szybko wyszły z chwilowego letargu i po punktowej akcji w bloku Natalii Kurnikowskiej był remis 17:17. Jeszcze jeden zryw podopiecznych trenera Adama Grabowskiego dał im trzypunktową nadwyżkę (20:17). Bardzo dobrze spisywała się Partycja Polak, która swoją postawą poderwała cała drużynę do dobrej gry. Zaskoczone takim obrotem sprawy siatkarki z Muszyny popełniły szereg niewymuszonych błędów i przegrały seta 19:25.

Chcąc pozostać w meczu, Pałac musiał wygrać czwartą odsłonę. Podrażnione przegraną w poprzedniej partii „mineralne” odrzuciły swoje rywalki od siatki i prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:3. Podobnie jak miało to miejsce w pierwszych dwóch partiach, gospodynie były tłem dla swoich rywalek i miały problemy z przyjęciem zagrywki. Po asie serwisowym Karoliny Różyckiej było 10:3 dla Muszynianki i o przerwę na żądanie poprosił trener Adam Grabowski. Posunięcie to nic nie dało, ponieważ przez cały czas stroną dominującą była ekipa gości. Skutecznym atakiem ze środka popisała się Ivana Plchotova (14:6) i jasnym się wówczas stało, że Pałac w tym meczu nie zdobędzie żadnego punktu. Tym razem drużyna znad Popradu nie miała żadnego przestoju i raz za razem powiększała przewagę. Przy stanie 19:7 o drugą rozmowę ze swoimi zawodniczkami poprosił miejscowy szkoleniowiec. Ekipa Pałacu odrobiła częściowo straty, najpierw punkt w ataku zdobyła Marta Biedziak (12:21), ta sama zawodniczka popisała się asem serwisowym i było 15:23. Ostatecznie to Muszynianka po bloku Hatali i Sosnowskiej na Biedziak zapisała na swoje konto trzy punkty i pozostała na drugim miejscu w tabeli.

MVP meczu: Sylwia Wojcieska

Pałac Bydgoszcz – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 1:3
(11:25, 15:25, 25:19, 15:25)

Pałac: Polak (10), Biedziak (4), Misiuna (5), Twardowska (6), Skorupa (5), Czyżnielewska (7), Korabiec (libero) oraz Pieczka (1), Dybek (6), Jurkoić, Fojucik (2) i Tomczyk
Muszynianka: Carter (17), Rożycka (12), Wojcieska (17), Radenković (3), Kurnikowska (8), Plchotova (12), Maj-Erwardt (libero) oraz Gierak (1), Jasińska (1), Sosnowska (1) i Hatala (2)