Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: Rzeszowianki bez szans w meczu z sopociankami

Orlen Liga: Rzeszowianki bez szans w meczu z sopociankami

Developres Rzeszów przegrał z Atomem Treflem Sopot 1:3. Sopocianki po dwóch łatwo wygranych setach, w trzecim musiały uznać wyższość beniaminka. W ostatniej partii ponownie górą była sopocka drużyna, która umocniła się na trzecim miejscu w tabeli.

W mecz lepiej weszły przyjezdne, które dzięki udanym blokom zaczęły od prowadzenia 3:0. W grze obu zespołów pojawiało się dużo niedokładności i po autowym przebiciu piłki przez Annę Miros był remis 5:5, a passę złych zagrań udaną kiwką przerwała Izabela Bełcik. Gospodynie skuteczne ataki przeplatały błędami, dlatego zbliżały się do rywalek, ale nie potrafiły doprowadzić do remisu. Po autowym zbiciu Magdaleny Olszówki „atomówki” miały trzypunktową przewagę na drugiej przerwie technicznej. Mimo zmian i przerw gospodynie psuły kolejne ataki, przez co miały już siedem oczek straty (14:21). Co prawda czarną serię przerwała Magdalena Hawryła, jednak w kolejnych akcjach rzeszowianki znów były nieskuteczne i „atomówki” zwyciężyły pewnie, 25:16.

Początek drugiego seta był kopią pierwszego. Wśród przyjezdnych bezbłędna była Klaudia Kaczorowska, natomiast siatkarki Developresu były nieskuteczne (4:0). Chwilowe rozluźnienie siatkarek z Sopotu pozwoliło zmniejszyć różnicę (6:4), jednak po wygranej walce na siatce znów wynosiła ona cztery „oczka”. Wśród gospodyń nieudanie atakowały Nowakowska i Olszówka, za to po drugiej stronie nie myliły się Leys i Miros (7:15). Punktowa zagrywka tej pierwszej oraz skuteczny atak Cooper dał „atomówkom” aż 11 punktów przewagi (18:7). W końcówce zespół poderwała jeszcze do walki Olszówka, jednak rzeszowianki wciąż miały dużą stratę do rywalek (13:20). Skuteczny atak Leys i dwa asy serwisowe Efimienko zakończyły drugiego seta (25:15).

Trzecia partia rozpoczęła się po myśli gospodyń, które wreszcie skutecznie atakowały (4:1). Sopocianki szybko zniwelowały przewagę dzięki dobrym zbiciom Cooper i Tokarskiej. W szeregach Developresu znów pojawił się problem ze skończeniem piłki, przez co gospodynie przegrywały na pierwszej przerwie technicznej 7:8. Dobry blok przyjezdnych dał im pięć punktów przewagi (14:9), jednak później to rzeszowiankom udało się zablokować Leys. Dobre zagrywki Olszówki i Głaz zniwelowały straty do dwóch oczek (15:17), a dwa asy Adrianny Budzoń dały prowadzenie gospodyniom (21:20). W końcówce walka toczyła się punkt za punkt, ale pierwszą piłkę setową miały rzeszowianki i to one, po autowym ataku Cooper, zwyciężyły 25:23.

Czwartego seta skutecznymi atakami otworzyła Paulina Głaz (3:0), a błąd Miros jeszcze powiększył przewagę siatkarek z Podkarpacia (6:2). Trzy punktowe zbicia sopocianek i trudna zagrywka Kaczorowskiej doprowadziły do remisu 6:6. Kolejne akcje to walka punkt za punkt, jednak to siatkarki z Sopotu rozdawały karty. Skuteczne ataki Tokarskiej i kiwka Bełcik sprowadziły zespoły na drugą przerwę techniczną (16:13). Po powrocie na parkiet grała już tylko jedna drużyna. Rzeszowianki miały ogromne problemy z przyjęciem zagrywki Tokarskiej, z kolei ze skończeniem ataku problemów nie miała Zaroślińska. Olszówka popisała się skutecznymi zbiciami z lewego skrzydła, jednak to nie wystarczyło, aby zatrzymać rozpędzone atomówki. Udanym atakiem ze środka mecz zakończyła Justyna Łukasik (25:16).

MVP meczu: Agata Durajczyk

Developres Rzeszów – PGE Atom Trefl Sopot 1:3
(16:25, 15:25, 25:23, 16:25)

Developres: Olszówka (12), Nowakowska, Hawryła (8), Szeremeta (9), K. Filipowicz (2), Głaz (7), Borek (libero) oraz Warzocha (1), Śliwińska, Budzoń (2), Mucha (3) i P. Filipowicz (libero)
Atom: Leys (14), Bełcik (3), Miros (9), Efimienko (6), Cooper (9), Kaczorowska (7), Durajczyk (libero) oraz Tokarska (11), McClendon (2), Kaczmar, Łukasik (4) i Zaroślińska (6)