Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Mustafa Koç: Nie spuszczamy głów

Mustafa Koç: Nie spuszczamy głów

fot. archiwum

ZAKSA mimo przeplatanej formy w krajowych rozgrywkach bardzo dobrze sobie radzi w Pucharze CEV. W ostatnim spotkaniu kędzierzynianie pokonali drużynę z Izmiru 3:0. - Nie pokazaliśmy się dzisiaj z najlepszej strony - komentował po meczu Mustafa Koç.

Chyba nikt nie spodziewał się, że to spotkanie zakończy się tak szybko. Co zadecydowało o tym, że nie udało wam się urwać rywalom ani jednego seta?Mustafa Koç:Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia. Bardzo chcieliśmy wygrać ten mecz, ale nie pokazaliśmy się dzisiaj z najlepszej strony. Jednak na pewno nie spuszczamy głów, za tydzień czeka nas jeszcze jedno spotkanie z ZAKSĄ. Do tego czasu przeanalizujemy wszystkie nasze błędy i postaramy się poprawić naszą grę.

W pewnych momentach mieliście spore prowadzenie, jednak w końcówkach łatwo je traciliście. Co było tego przyczyną? Może zabrakło wam koncentracji?

Moim zdaniem to nie była kwestia braku koncentracji. Po prostu zagraliśmy dzisiaj słaby mecz i musimy popracować nad tym, by to się więcej nie powtarzało.

Nie macie zbyt wiele czasu na poprawę gry. Jak oceniasz szanse na zwycięstwo swojej drużyny? Czy atut własnego boiska i kibiców jest w tej sytuacji dla was istotny?

– Mogę zagwarantować, że zrobimy wszystko, aby wygrać to spotkanie. Nam tak samo jak wielu innym drużynom zdecydowanie lepiej gra się we własnej hali, przed swoimi kibicami. To dla nas duży atut i na pewno będzie nam łatwiej niż tutaj w Polsce.

Porozmawiajmy teraz o lidze tureckiej. Póki co w swoich rozgrywkach zajmujecie drugie miejsce w tabeli z zaledwie jedną porażką na koncie. To naprawdę bardzo dobry wynik. Zdradzisz nam, co jest kluczem do tych sukcesów?

– Te sukcesy są efektem utrzymywania swojego poziomu i dobrej dyspozycji. Ponadto jako drużyna tworzymy kolektyw. Spędzamy ze sobą dużo czasu nie tylko ciężko trenując, ale również poza halą i moim zdaniem to właśnie to jest naszym kluczem to zwycięstw.

Według wielu opinii poziom tureckiej ligi rośnie z sezonu na sezon. A jak to wygląda od środka? Jak ty możesz ocenić poziom rozgrywek w swoim kraju?

– W ciągu ostatnich 5-7 lat w Turcji zaczęło grać wielu bardzo dobrych zagranicznych zawodników. Z całą pewnością oni wnieśli coś nowego do naszej ligi. To naprawdę bardzo fajne uczucie móc się od nich czegoś nauczyć i właśnie dzięki temu poziom rozgrywek w Turcji wzrasta.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved