Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Konieczna: Musimy ustabilizować naszą grę

Katarzyna Konieczna: Musimy ustabilizować naszą grę

fot. orlenliga.pl

- Jesteśmy w stanie walczyć na równi z głównymi faworytami do medali, ale aby tak się stało, musimy popracować nad naszymi wahaniami formy w trakcie spotkania - po przegranej z Impelem mówi atakująca zespołu z Dąbrowy Górniczej, Katarzyna Konieczna.

Wydawało się, że po ostatnich wygranych z Chemikiem Police i Galatasaray Stambuł jesteście na fali wznoszącej i przyjeżdżacie do Wrocławia po punkty. Tymczasem, nie licząc pierwszego seta, poniosłyście dość wysoką porażkę. Co zdecydowało o niekorzystnym dla was wyniku?

Katarzyna Konieczna:W siatkówce liczy się zawsze to spotkanie, które właśnie rozgrywasz, każdy mecz zaczynamy od zera. Dlatego na dzisiejszą potyczkę z Impelem żadnego wpływu nie miały nasze ostatnie dobre wyniki w meczach z Chemikiem czy Galatasaray. Trudno powiedzieć, dlaczego we Wrocławiu zagrałyśmy o wiele gorsze zawody, ale prawdą jest, że przegrałyśmy dość łatwo to spotkanie. Pozostaje nam wyciągnąć wnioski i mieć nadzieję, że rewanż z Galatasaray będzie lepszy w naszym wykonaniu.

Mimo słabego meczu z Impelem ostatnimi wynikami pokazałyście, że zespół z Dąbrowy Górniczej może w tym sezonie liczyć się w walce o najwyższe cele. Waszym dodatkowym atutem może też chyba być to, że nie uchodzicie za faworyta do medalu i możecie zaatakować z drugiego szeregu?Na pewno jesteśmy w stanie walczyć na równi z głównymi faworytami do medali, ale aby tak się stało, musimy popracować nad naszymi wahaniami formy w trakcie spotkania. Myślę, że wkrótce znajdziemy sposób na ustabilizowanie naszej gry i nauczymy się wychodzić z takich chwilowych kryzysów. Momentami gramy bowiem bardzo dobrze, by za chwilę zupełnie stanąć i oddać rywalkom serie punktów. Jeśli to zmienimy, jestem spokojna o nasz wynik na koniec sezonu, choć pamiętajmy o tym, że medale rozdaje się dopiero w fazie play-off, a póki co jesteśmy dopiero w rundzie zasadniczej, więc wiele jeszcze może się wydarzyć.

Dzisiaj w ten kryzys wpadłyście od początku drugiego seta i nie potrafiłyście się z niego wydostać już do końca meczu.

Dokładnie tak. Do połowy każdego seta starałyśmy się jeszcze gonić wynik, ale mniej więcej po drugiej przerwie technicznej zawsze Impel nam odjeżdżał, stąd wysokie wyniki w tych pozostałych partiach. Nie wiem, dlaczego tak się stało, ale musimy się nad tym zastanowić i wyciągnąć odpowiednie wnioski.

W tygodniu gracie w Stambule przeciwko Galatasaray w Pucharze CEV, a Impel jedzie tam walczyć w Lidze Mistrzyń z Eczacibasi. Wsiadacie z Impelkami do jednego samolotu do Turcji?

Śmiesznie się to ułożyło, zwłaszcza że prawdopodobnie będziemy mieszkać w jednym hotelu i grać na tej samej hali mecz po meczu. Cóż, w tej sytuacji będziemy wzajemnie się wspierać i jako dwa polskie zespoły, mam nadzieję, że pokażemy Turczynkom na co nas stać. Zarówno naszej drużynie, jak i Impelowi życzę zwycięstwa.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved