Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker Świecie udanie zrewanżował się łodziankom

I liga K: Joker Świecie udanie zrewanżował się łodziankom

W starciu beniaminków I ligi kobiet ze Świecia i Łodzi lepszy okazał się Joker Mekro, wygrywając we własnej hali 3:1. Tym samym podopieczne trenera Andrzeja Nadolnego zrewanżowały się ełkaesiankom za porażkę w I rundzie, kiedy to przegrały w Łodzi 2:3.

ŁKS do Świecia przyjechał już ze zdrową swoją jedyną nominalną rozgrywającą Aleksandrą Filip. Z kolei w sztabie Jokera pojawił się Marek Nadolny, który po paru latach przerwy znów asystuje swojemu ojcu Andrzejowi przy seniorkach. Początek spotkania należał do łodzianek, które prowadziły 3:0, 4:1 i 5:2. Jednak świecianki odrobiły straty z nawiązką, obejmując prowadzenie 8:7, kilka akcji później ich przewaga wciąż była jednopunktowa (12:11). Wówczas inicjatywę odzyskał ŁKS, który odskoczył na pięć „oczek” (19:14). Zmiany dokonane przez trenera Andrzeja Nadolnego niewiele pomogły. Jokerki inauguracyjną partię przegrały 19:25.

Początek drugiego seta był wyrównany, ale od 4:4 na prowadzenie wyszły gospodynie. Przy 12:9 o przerwę poprosił trener gości Maciej Bartodziejski. Niewiele ona pomogła, bo jokerki grały doskonale. Punktowały Ewelina Toborek i Patrycja Wyrwa. Przy stanie 19:12 szkoleniowiec ŁKS-u jeszcze raz zdecydował się zareagować. Po przerwie łodzianki zdołały zbliżyć się na trzy punkty, lecz dwa skuteczne bloki oraz ataki Patrycji Flakus i Toborek dały miejscowym wygraną 25:19.

Trzecia odsłona do stanu 9:9 była wyrównana. Potem zaczęły dominować świecianki. Szybko zbudowały sobie one kilkupunktową przewagę (16:10). Nie zastopowała ich nawet kontuzja Alicji Wójcik (skręciła staw skokowy), wygrały do 15 i w całym meczu prowadziły 2:1. Czwarty set okazał ostatnim. Joker przewagę zaczął budować od remisu 7:7 (9:7, 10:8. 14:9, 19:15). Od wyniku 20:16 łodzianki zdobyły trzy punkty z rzędu, ale wówczas świetną kiwką popisała się rozgrywająca Katarzyna Wenerska. Siatkarki z Łodzi jeszcze raz złapały kontakt przy 22:23, jednak wtedy skutecznie zaatakowała dobrze dysponowana Patrycja Flakus. A przy 24:22 podwójne odbicie (bodajże piąty raz w meczu) zaliczyły łodzianki.

Joker Mekro Świecie – ŁKS Commercecon Łódź 3:1
(19:25, 25:20, 25:15, 25:22)

Joker: Wenerska, Łukasiewicz, Wyrwa, Wójcik, Ziółkowska, Flakus, Walczak (libero) oraz Przepiórka, Strządała, Toborek i Kutyła
ŁKS: Filip, Kubieniec, Jaszewska, Suwińska, Gajewska, Wołoszyn, Szyjka (libero) oraz Kucharczyk, Wasiak i Sałyga