Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Wojciech Kaźmierczak: Zagraliśmy dobrze w każdym elemencie

Wojciech Kaźmierczak: Zagraliśmy dobrze w każdym elemencie

fot. archiwum

Po wygranym meczu ZAKSY z Arkasem Izmir drużyna z Kędzierzyna-Koźla ma dobrą zaliczkę przed spotkaniem w Turcji. - Cieszy zwycięstwo, mamy fajną zaliczkę przed rewanżem. Chociaż jak wiadomo w Turcji ciężko się gra - stwierdził Wojciech Kaźmierczak.

Na początek spytam o twoje zdrowie – jak się czujesz?

Wojciech Kaźmierczak: – Czuję się świetnie, a czemu pytasz? A tak na poważnie, to wszystko jest pod kontrolą. Skończyło się na tym, że więcej najedliśmy się strachu, niż faktycznie trzeba było się bać. Jest wszystko w porządku.

Spodziewaliście szybkiej, łatwej i przyjemnej wygranej?

– Nie wiem, czy to było łatwe spotkanie. Z pewnością był to mecz, w który włożyliśmy mnóstwo wysiłku. Myślę, że nasze zaangażowanie było widać od pierwszej piłki. Chcemy grać dalej w Pucharze CEV, bo jest o co. Będziemy do końca walczyć wbrew temu, co niektórzy mówią.

W czym byliście lepsi od Akasu Izmir?

– Uważam, że zagraliśmy dobrze w każdym elemencie. W pierwszej piłce sobie radziliśmy nieźle, zagraliśmy dobrze taktycznie zagrywką. Staraliśmy się wyeliminować, może nie w stu procentach, ale przynajmniej ograniczyć możliwości najlepiej atakującego zawodnika rywali. Gra przeciwników musiała się przenieść na środek bądź lewe skrzydło, a o to nam chodziło. Cieszy zwycięstwo, mamy fajną zaliczkę przed rewanżem. Chociaż jak wiadomo w Turcji ciężko się gra.

Na libero pojawił się młody zawodnik Korneliusz Banach, jak oceniłbyś jego grę?

– To był pierwszy mecz Kornela w Pucharze CEV. Moim zdaniem zagrał dobrze, wiadomo, że popełnił kilka błędów, ale przed tym nikt się nie uchroni. Banach rozegrał poprawne zawody, jest to młody zawodnik, a pokazał, że potrafi wejść na boisko pozbyć się nerwów, presji i zagrać jak potrafi najlepiej. Uważam, że godnie zastąpił Pawła Zatorskiego.

Przed wami kolejny mecz z MKS-em Banimexem Będzin.

– Tak, w niedzielę rozegramy kolejny mecz, ale tym razem już w PlusLidze. Podejdziemy do spotkania w pełni skoncentrowani. Chcielibyśmy wygrać, bo ZAKSIE potrzebne są punkty. Nie mamy żadnego dnia przerwy, w piątek i sobotę będziemy ciężko trenować, żeby grać jak najlepiej i wygrać kolejny mecz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved