Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Waldemar Wspaniały ponownie związał się z kędzierzyńskim klubem

Waldemar Wspaniały ponownie związał się z kędzierzyńskim klubem

fot. archiwum

Od 16.01.2015 Waldemar Wspaniały ponownie związał się z klubem z Kędzierzyna-Koźla. Jak podała ZAKSA S.A. tego dnia podjęto uchwałę w sprawie powołania w skład Rady Nadzorczej Waldemara Wspaniałego, który z kędzierzyńską siatkówką związany był od 1999 roku.

– To bardzo dobra wiadomość. Waldemar Wspaniały jest ikoną polskiej siatkówki, znaną i cenioną postacią w Kędzierzynie-Koźlu. To nie tylko pamięć o sukcesach Mostostalu, ale przede wszystkim bogate doświadczenie trenerskie, z którego niewątpliwie będziemy czerpać – powiedział prezes ZAKSA S.A., Mirosław Ptasiński. Z pewnością siatkówka w Kędzierzynie-Koźlu wiele zyska, mając w swoich szeregach taką znaną i cenioną postać. Wspaniały niewątpliwie będzie służył radą w sprawach zarówno czysto siatkarskich, jak i organizacyjnych.

Od roku 1999 został on trenerem Mostostalu Azoty Kędzierzyn-Koźle. Dzięki niemu drużyna z Opolszczyzny zdobyła czterokrotnie tytuł mistrza Polski i dwukrotnie Puchar Polski. Prowadził również reprezentację Polski w piłce siatkowej mężczyzn w latach 2001-2003. Jako zawodnik radził sobie równie dobrze, zdobywając dwa razy mistrzostwo Polski w 1977 oraz 1979 roku. W 1978 zdobył natomiast Puchar Europy.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved