Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Polscy kadeci poznali rywali w mistrzostwach Europy

Polscy kadeci poznali rywali w mistrzostwach Europy

fot. archiwum

Reprezentacja Polski kadetów poznała swoich rywali. Z Rosją, Francją, Włochami, Danią i Serbią zagrają w jednej grupie polscy kadeci w zbliżających się mistrzostwach Europy, które rozegrane zostaną w Turcji od 4 do 12 kwietnia.

Trafiliśmy do grupy, w której jest dużo drużyn z krajów zaliczanych do mocnych w naszej dyscyplinie sportu – powiedział II trener biało-czerwonych, Jacek Nawrocki.Jednak bez sensu byłoby popadanie w jakiś pesymistyczny nastrój. Przypomnę, że jest to kategoria kadetów i siły poszczególnych zespołów nie są do końca znane. My znamy swoją wartość. Drużyna w pewnym stylu wywalczyła awans, a poza tym świetnie spisuje się w I lidze, gdzie grają zawodnicy rutynowani i doświadczeni, często z plusligowym obyciem.

Przypomnijmy, że polscy kadeci wygrali eliminacje w Puchovie, zostawiając w pokonanym polu Białoruś i Słowację. Nasi wschodni sąsiedzi wygrali w EEVZIE z Rosją, którą mamy w grupie w mistrzostwach Europy.

Poza Polską swoje grupy wygrały: Rosja, Francja, Czechy, Niemcy, Bułgaria, Włochy i Rumunia. Drugie lokaty zajęły drużyny Serbii (za Czechami), Danii (Bułgaria) i Hiszpanii (Włochy).Rewelacją eliminacji była Dania, która wyprzedziła Portugalię oraz Słowenię. Turcja (gospodarz) nie musiała brać udziału w eliminacjach.

Podział na grupy:
Grupa I Kocaeli: Rosja, Francja, Polska, Włochy, Dania, Serbia
Grupa II Sakarya: Turcja, Bułgaria, Czechy, Rumunia, Niemcy, Hiszpania

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved