Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: KSZO nie zdobyło Łodzi, ważne punkty Budowlanych

Orlen Liga: KSZO nie zdobyło Łodzi, ważne punkty Budowlanych

Cenne zwycięstwo odniosły siatkarki Budowlanych Łódź, które przed własną publicznością ograły KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, nie oddając mu nawet seta. Porażka mocno skomplikowała sytuację beniaminka, który do ósmej Legionovii traci już sześć oczek.

Ostrowczanki w tym sezonie napsuły już dużo krwi siatkarkom Budowlanych Łódź, trudno się więc dziwić, że spotkanie w Łodzi rozpoczęły z ogromną determinacją (4:2). Łodzianki starały się nieco zwalniać tempo gry i to przyniosło efekt, bo po ataku w aut Katarzyny Brojek mieliśmy remis. Początkowo nie funkcjonował blok gospodyń, co skrzętnie wykorzystywały rywalki. Wtedy na lewym skrzydle nie zmieściła się w boisku Joanna Kuligowska i o czas poprosił Dariusz Parkitny (13:10). Gospodynie coraz wyraźniej dominowały, na siatce nie do przecenienia było doświadczenie Magdaleny Śliwy, a wszystkie kontry kończyła z łatwością chorwacka atakująca, Sanja Popović. Asa serwisowego dołożyła Dorota Ściurka, co zapoczątkowało zmiany w ekipie gości. Wspomóc je miała młoda Klaudia Grzelak (21:13). Set zakończył się wyraźnym zwycięstwem faworytek (25:15).

Na początku drugiej odsłony ogromne kłopoty łodziankom sprawiła była zawodniczka Budowlanych, Marta Wójcik (2:0). Bardzo szybko jednak status quo z pierwszego seta zostało zachowane, bowiem pięknym za nadobne odpowiedziały gospodynie. Ostrowczanki nie ustępowały – Wójcik coraz częściej korzystała z usług Sophie Godfrey, a ataków środkowej rywalek nie mogły podbić gospodynie (6:6). Później tempo spotkania nieco zmalało, na skutek popsutych zagrywek z obu stron. Dyspozycja łodzianek jednak falowała, co pozwoliło ekipie gości prowadzić 16:15 na drugiej przerwie technicznej. Mylić zaczęła się także Popović, nerwowe zachowanie Valerie Courtois nie uspokoiło sytuacji w szeregach Budowlanych Łódź. Zespół KSZO budował swoją przewagę, ale kiedy doszło do decydującej fazy seta, ponownie kibice w Atlas Arenie mogli liczyć na emocje (21:21). Doświadczenie łodzianek zaprocentowało i to one cieszyły się z prowadzenia 2:0 (25:21).

Przy stanie 2:2 punktowy atak wykonała rozgrywająca Budowlanych, Magdalena Śliwa. Chwilę później przez najwyższy blok wybrała się Barbara Bawoł i perspektywa wywiezienia punktów z Łodzi zaczęła się oddalać od ostrowczanek (3:7). Przy stanie 5:10 szkoleniowiec ostrowczanek postanowił spróbować innego wariantu, na placu gry pojawiły się Ewelina Tobiasz i Ralitsa Vasilewa. Te zapłaciły jednak frycowe i sytuacja gości była już bardzo niekorzystna (5:12). Na drugiej przerwie technicznej wszystko wydawało się już przesądzone (16:10). Bułgarka nie mogła przebić się na drugą stronę siatki i seria Budowlanych trwała dalej (20:10). Ten jednostronny mecz efektownie zakończyła Gabriela Polańska.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Sanja Popović.

Budowlani Łódź – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0
(25:15, 25:21, 25:14)

Składy zespołów

Budowlani: Śliwa (4), Polańska (9), Ściurka (8), Popović (19), Pycia (10), Skrzypkowska (3), Courtois (libero) oraz Sikorska
KSZO: Wójcik (4), Bawoł (3), Brojek (6), Ganszczyk (4), Kuligowska (2), Godfrey (4), Ścibisz (libero) oraz Grzelak (1), Wasilewa (1), Stefańska i Tobiasz (1)