Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Leszek Rus: Jesteśmy nastawieni na walkę i zwycięstwo

Leszek Rus: Jesteśmy nastawieni na walkę i zwycięstwo

fot. archiwum

- Pojedynek z Chemikiem Police będzie bardzo ciężkim bojem - zapowiada przed meczem z mistrzyniami Polski trener BKS-u, Leszek Rus. Po zmaganiach z Pałacem Bydgoszcz jego zespół chce kontynuować passę siedmiu zwycięstw z rzędu.

Większość sezonu zasadniczego za nami. Czy jest trener zadowolony z  wyników osiąganych przez BKS w tych rozgrywkach?

Leszek Rus: Wyniki jak najbardziej cieszą. Jesteśmy póki co na czwartej pozycji w tabeli i walczymy o wyższą stawkę. Owszem, można doszukiwać się tego, że mogliśmy po drodze zdobyć więcej punktów, ale w ogólnym rozrachunku nasza obecna lokata nas satysfakcjonuje.

Przed pańską drużyną spotkanie z mistrzyniami Polski. Co zrobić, żeby pokonać policzanki tak, jak zrobił to zespół z Dąbrowy Górniczej?– Oglądaliśmy ten mecz i trzeba przyznać, że dąbrowianki rozegrały dobre spotkanie. Nie ukrywajmy – pojedynek z Chemikiem będzie bardzo ciężkim bojem i nawet nie mówię tego w kontekście pozostałych wyzwań, które są przed nami. Wnioski zostały już wyciągnięte, a odprawa przedmeczowa przygotowana. Jedziemy powalczyć, lecz nie będzie to łatwe.

Przed BKS-em nie tylko mecz z policzankami, ale także spotkania z innymi pretendentami do medali w tym sezonie. Czy zespół jest wystarczająco dobrze przygotowany, szczególnie w kontekście ostatnich tie-breaków?

– Nikt nie jest w stanie przewidzieć tego, czy zdarzy nam się grać pięciosetowe spotkania. Czekają nas trudne pojedynki i mówię to także w świetle bojów z Impelem, z którym mierzymy się w Pucharze Polski. Chcemy te mecze wygrać. Jesteśmy nastawieni na walkę i zwycięstwo – to jest nasz cel. Nie chcę tutaj buńczucznie zapowiadać czegokolwiek, ale nie ukrywamy naszych zamierzeń. Moje dziewczyny naprawdę bardzo solidnie pracują, dają z siebie wszystko i zakładamy, że to wkrótce będzie procentować.

Z Leszkiem Rusem rozmawiał Maurycy Marek.

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved