Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > K. Konieczna: Liczę na dobrą dyspozycję w kolejnych meczach

K. Konieczna: Liczę na dobrą dyspozycję w kolejnych meczach

fot. archiwum

Dąbrowska drużyna wygrała ćwierćfinałowe spotkanie w pucharze CEV z Galatasaray Stambuł 3:2. - Bohaterkami w tym meczu zostałyśmy my wszystkie, zagrałyśmy dobre spotkanie - stwierdziła atakująca MKS-u,  Katarzyna Konieczna.

W meczu przeciwko Galatasaray bardzo dobrze zagrałyście w polu zagrywki i dzięki temu wygrałyście, pani była jedną z bohaterek. W tym meczu chyba wam się łatwo nie grało?

Katarzyna Konieczna: – Bohaterem została cała drużyna, wszystkie zagrałyśmy bardzo dobre spotkanie w obronie i zagrywce, miałyśmy przestoje w drugim i czwartym secie. Gdyby nie zdarzyły nam się one, to mogłyBYśmy wygrać to spotkanie szybciej i w lepszym stosunku. Jak wiadomo, turecka drużyna to nie jest byle kto.

Te przestoje, o których pani wspomniała, zadecydowały o waszej przegranej w tych partiach. W drugim secie byłyście blisko wygrania, czego wam zabrakło?– Dokładnie tak było, źle rozpoczęłyśmy te obie partie. Gdyby set grało się do pięćdziesięciu punktów (śmiech), to drugą partię wygrałybyśmy.

Wiadomo, że aby awansować do kolejnej rundy Pucharu CEV, będziecie musiały wygrać mecz w Turcji. Czy jest możliwy taki sam wynik jak w Dąbrowie Górniczej?

– Najlepszy wynik, jaki byłby dla nas, to rezultat 3:0. Doceniamy klasę rywalek i na pewno się tam nie poddamy.

Obecnie czeka was prawdziwy maraton siatkarski, mecze w lidze, rewanż w Stambule. Najbliższy mecz będzie bardzo ważny, ponieważ we Wrocławiu nie gra się łatwo.

– Nie ma łatwych rywali, do każdego meczu i do każdego rywala podejdziemy z pełnym szacunkiem i zagramy w pełni skoncentrowane. Będziemy chciały zająć jak najwyższe miejsce w tabeli.

Jak przygotujecie się do tych spotkań i do tego trudnego dla was okresu gry?

– Czasu na przygotowania już nie ma, teraz jest czas na odpowiedni odpoczynek, na odpowiednią koncentrację oraz dobre nastawienie się psychicznie do spotkań. Będziemy miały bardzo mało czasu na treningi, ponieważ będziemy grały praktycznie co trzy dni.

Patrząc na waszą postawę w obecnym roku, widać, że z meczu na mecz gracie coraz lepiej. Czy zwycięstwa w meczach z Chemikiem oraz Galatasaray podniosą wasze morale?

– Mam nadzieję, że nie spoczniemy na laurach i będziemy chciały realizować nasze cele w kolejnych meczach i zagramy jeszcze lepiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved