Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Ireneusz Mazur i Waldemar Wspaniały o Bartoszu Kurku

Ireneusz Mazur i Waldemar Wspaniały o Bartoszu Kurku

fot. Joanna Skólimowska

- Ma wszystko, by stać się pozytywnym liderem w tej grupie. Liderem, a nie tylko jednym z zawodników - mówi o Bartoszu Kurku Waldemar Wspaniały. - Podoba mi się pomysł z Bartoszem Kurkiem jako atakującym reprezentacji Polski - twierdzi Ireneusz Mazur.

Podoba mi się pomysł z Bartoszem Kurkiem jako atakującym reprezentacji Polski. Po pierwsze jednak zawodnik musi wrócić do drużyny, żebyśmy mogli w ogóle snuć plany dotyczącego jego gry dla biało-czerwonych. Co do przestawienia z przyjęcia na atak to jest ono oczywiście możliwe, kluczowe jednak wydaje się to, czy dany zawodnik ma charakterystykę, która daje mu szanse dobrej gry na nowej pozycji. A jeszcze ważniejsze, by między graczem a selekcjonerem było w tej sprawie pełne porozumienie. Czyli krótko mówiąc, obaj muszą tego chcieć na sto procent – twierdzi były selekcjoner reprezentacji Polski, Ireneusz Mazur. Bartek ma wszystko, by w razie posuchy na pozycji reprezentacyjnego atakującego stać się ważnym ogniwem. Z drugiej jednak strony widzę go także na jego klasycznej pozycji, szczególnie w parze z Mateuszem Miką, z którym stworzyliby duet najwyższych przyjmujących świata. To także brzmi bardzo ciekawie, więc decyzja należy do Kurka i trenera Antigi. Mam zresztą nadzieję, że będziemy zastanawiać się nad tym, na której pozycji zagra Kurek, a nie czy w ogóle otrzyma powołanie. Po wydarzeniach z poprzedniego roku to najważniejsza kwestia do rozwiązania – dodaje Mazur.

Już dawno mówiłem, że naszej reprezentacji po prostu nie stać na odstawienie Bartosza Kurka na boczny tor. Mam nadzieję, że Bartek miał wystarczająco dużo czasu, by przemyśleć sprawę i będzie gotów do powrotu i bycia na tak w drużynie Antigi. To właśnie jest klucz, bo moim zdaniem on ma wszystko, by stać się pozytywnym liderem w tej grupie. Liderem, a nie tylko jednym z zawodników. Musi tylko chcieć, by tak się stało, i wierzę, że jest to możliwe. Mam nadzieję, że uda się mu dojść do porozumienia z selekcjonerem, a przeszłość odejdzie w niepamięć – mówi cytowany przez Przegląd Sportowy Waldemar Wspaniały.Czy Bartek w kadrze mógłby zastąpić Mariusza Wlazłego? Ma wszystkie atuty w rękach, bo jest wszechstronny, a przecież łatwiej jest przejść z przyjęcia do ataku niż w drugą stronę. Wtedy można się skupić tylko na jednej czynności, bo nie trzeba myśleć o przyjmowaniu. Wstrzymajmy się jednak z fantazją, bo najpierw musi się znaleźć w kadrze, a potem jeszcze zmiana pozycji musi nastąpić w głowie selekcjonera – dodaje Wspaniały.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved