Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Victoria Wałbrzych zdobyła Ostrołękę

I liga M: Victoria Wałbrzych zdobyła Ostrołękę

W środę w Ostrołęce Pekpol, dotąd niezwyciężony u siebie, podejmował Victorię Wałbrzych. Gospodarze przystąpili do gry bez kontuzjowanego Damiana Wierzbickiego. Po zaciętej walce i wielu emocjach goście wywieźli z trudnego terenu trzy punkty.

Podopieczni trenera Dudźca zdecydowanie otworzyli to spotkanie (2:0). Wałbrzyszanie nie byli w stanie zdobywać punktów przy swojej zagrywce, w przeciwieństwie do miejscowych. Po bloku Zalewskiego przewaga ostrołęczan wynosiła już cztery oczka (12:8), jednak goście nie zamierzali się poddawać i wkrótce doprowadzili do remisu (14:14), na co miał też wpływ wysyp prostych błędów po ostrołęckiej stronie siatki. W końcówce seta to Victoria objęła dwupunktowe prowadzenie po błędzie Borucha (18:20). W drużynie gości wyróżniał się skuteczny w ataku Karpiewski (20:23) i ostatecznie goście wygrali pierwszą odsłonę (25:21).

Drugiego seta rozpoczął od dobrego ataku Krzywiecki (0:1). Przybylski brylował w polu zagrywki i obronie, jednak to nie wystarczyło na dobrze dysponowanych podopiecznych trenera Janczaka (6:8). Goście nie ustrzegli się błędów za linią dziewiątego metra, co Pekpol skrzętnie wykorzystywał (12:12). Wkrótce jednak Victoria ponownie mogła poszczycić się większym dorobkiem punktowym (16:18). Po świetnej interwencji Cichockiego na tablicy wyników znów widniał remis (20:20). Ostrołęczanie nie zachowali jednak zimnej głowy i często dawali się złapać na blok rywala. Kaczmarek zakończył seta mocnym atakiem (21:25).

Trzecią partię lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Janczaka, którzy po ataku Krulickiego z przechodzącej piłki prowadzili dwoma punktami (4:6), jednak po asie serwisowym Milewskiego Pekpol dogonił przeciwnika (9:9). Żadna z drużyn nie była w stanie wyjść na prowadzenie głównie z powodu niemocy w ataku (12:12). Po bloku duetu Boruch-Przybylski to ostrołęczanie mieli jedno cenne oczko więcej na koncie (17:16). Wdowiak bez litości częstował wałbrzyszan swoimi atomowymi atakami (21:19), ale Victoria też nie próżnowała, wkrótce doprowadzając do remisu (21:21). Emocjonującą końcówkę na korzyść Pekpolu rozstrzygnął Zalewski (27:29).

Początek czwartej partii to popis umiejętności ostrołęczan, z dobrej strony pokazał się zarówno Szczygielski, jak i Przybylski (8:5). Potem jednak obraz gry był znacznie bardziej wyrównany (13:13). Po ataku Borucha to podopieczni trenera Dudźca mieli przewagę na drugiej przerwie technicznej (16:14). Gdy Zalewski wbił pięknego „gwoździa” rywalowi (18:15), wydawało się, że doprowadzenie do tie-breaka jest tylko formalnością. Goście mieli inne zdanie na ten temat, nie odpuszczając nawet na chwilę. Po pechowym rykoszecie piłki po bloku o plecy Wdowiaka na tablicy wyników pojawił się remis (22:22). Rozpoczęła się zażarta wymiana ciosów. Pekpol cały czas miał piłki setowe, jednak niewykorzystane szansy zemściły się na miejscowych, którzy przegrali tego seta i cały mecz (30:32). MVP został wybrany libero wałbrzyszan Adrian Mihułka, który w poprzednim sezonie reprezentował jeszcze barwy Pekpolu.

Pekpol Ostrołęka – Victoria Wałbrzych 1:3
(21:25, 21:25, 29:27, 30:32)