Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Niespodzianka we Wrześni, Espadon zdobył trzy punkty

I liga M: Niespodzianka we Wrześni, Espadon zdobył trzy punkty

Walczący o miejsce w czołowej "ósemce" I ligi mężczyzn siatkarze Espadonu Szczecin odnieśli dość niespodziewane, jednak jakże cenne zwycięstwo we Wrześni. Podopieczni trenera Jerzego Taczały pokonali Krispol 3:1 i wciąż mają realne szanse na grę w play-off.

Pierwszy set od samego początku układał się po myśli gości ze Szczecina. Na przerwie technicznej APP Krispol przegrywał 4:8. Po punktowych atakach Sęka i Jasińskiego udało się dogonić rywali, a po chwili remisować 13:13. Jednak to Espadon nadal dyktował warunki gry. Ostatecznie wrześnianie przegrali 20:25. Kolejna odsłona pojedynku przebiegała niemal identycznie. Pomarańczowi grali punkt za punkt tylko do stanu 4:4. Następnie inicjatywę przejęli przyjezdni (4:8, 6:10, 12:16). Podopieczni Marka Jankowiaka mieli problemy ze skutecznością w ataku, słabo funkcjonował blok. Espadon nie pozwolił gospodarzom na punktowy kontakt, ponownie kończąc do 20.

APP Krispol wrócił do gry w ostatnim momencie. W trzecim secie decydujące okazały się trzy punkty z rzędu przy serwisie rezerwowego rozgrywającego wrześnian – Krystiana Kempińskiego (13:10). Ta zaliczka dała komfort w samej końcówce. Wrześnianie w końcu zaczęli punktować także blokiem (m.in. Chwastyniak, Jasiński, Skup). Zakończyli partię 25:23, w meczu było 1:2. Czwarty set okazał się ostatnim. Kibice zobaczyli bardzo emocjonującą końcówkę – najpierw prowadzili goście, wrześnianie wyrównali przy stanie 13:13, ale już na drugą przerwę techniczną schodzili z przewagą dwóch punktów (16:14). Jednak kolejne pięć oczek z rzędu padło łupem Espadonu. APP Krispol walczył do samego końca (22:23, 23:24), ale ostatecznie trzy punkty pojechały do Szczecina.

Dwa pierwsze sety przebiegały pod naszą pełną kontrolą. Cały zespół grał bardzo dobrze, a co najważniejsze bardzo równo. Kluczem do sukcesu była bardzo dobra zagrywka, blok i duża skuteczność ataku w pierwszej akcji. W trzecim secie w zespole z Wrześni nastąpiła zmiana rozgrywającego, który przyspieszył grę i uruchomił pierwsze tempo, co w efekcie przyczyniło się do zwycięstwa drużyny Krispolu – mówił po spotkaniu trener Espadonu, Jerzy Taczała.Na szczęście nasz zespół szybko otrząsnął się po przegranym secie i wrócił do swojej gry z początku spotkania. Po emocjonującej końcówce, set i cały mecz zakończył się jakże ważnym dla nas zwycięstwem.

APP Krispol Września – KS Espadon Szczecin 1:3
(20:25, 20:25, 25:23, 23:25)

Krispol: Chwastyniak, Antosik, Sęk, Dobosz, Jasiński, Wajdowicz, Tylicki (libero) oraz Skup, Murdzia i Kempiński
Espadon: Nowak, Cedzyński, Wołosz, Sladecek, Orłowski, Kordysz, Filipowicz (libero) oraz Pietrzak, Gałązka, Dembiec (libero), Tołoczko i Kwiecień