Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Eleonora Dziękiewicz: W naszej grze istotną rolę odegrała zagrywka

Eleonora Dziękiewicz: W naszej grze istotną rolę odegrała zagrywka

MKS Dąbrowa Górnicza odniósł ważne zwycięstwo w ćwierćfinale Pucharu CEV z Galatasaray Stambuł, wygrywając 3:2. - W ważnych momentach tego spotkania w naszej drużynie dobrze zagraliśmy zagrywką - powiedziała Eleonora Dziękiewicz.

Niezadowolona z postawy całej drużyny była kapitan Galatasaray. – Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu obu drużyn. Jednego seta wygrywała jedna drużyna, potem kolejnego druga ekipa. Czeka nas mecz rewanżowy w Stambule, na własnym boisku zagramy o wszystko – powiedziała Nadia Centoni. Trener Barbolini chwalił za postawę dąbrowianki, jednocześnie powiedział, że wygranie dwóch setów przez jego siatkarki było bardzo szczęśliwe. – MKS bardzo dobrze zagrał w całym meczu, walczył o tą wygraną i to zwycięstwo należało się dąbrowiankom. Te dwie wygrane partie przez naszą drużynę to duże szczęście, nie zasłużyliśmy na to, żeby wygrać, MKS był lepszy od nas – ocenił włoski szkoleniowiec. Przed meczem rewanżowym niezbędne będą zmiany w tureckiej drużynie, ekipa Galatasaray będzie musiała wyeliminować błędy własne. – Przed meczem rewanżowym musimy dokonać zmian, musimy pracować nad naszą grą. Trudno nam będzie wygrać z takim zespołem jak MKS wówczas, gdy popełnia się 34 błędy własne w całym spotkaniu. Na pewno ciężko będzie wygrać 3:0, 3:1 lub 3:2, być może potrzebny będzie złoty set, aby awansować do kolejnej rundy. Myślę, że możemy zagrać lepiej, mamy tydzień, aby przygotować się do tego meczu – zakończył szkoleniowiec Galatasaray.

Miejscowa ekipa była przygotowana na ciężki pojedynek i wiedziała, że rywal do łatwych nie należy. – Cieszę się z osiągniętego rezultatu, spodziewałyśmy się ciężkiego meczu i taki był – powiedziała kapitan MKS-u Eleonora Dziękiewicz. Bardzo ważnym elementem, który zadecydował o zwycięstwie dąbrowianek, była zagrywka, podopieczne Serramalery zdobyły 11 punktów w tym elemencie. – Cieszy mnie bardzo, że w tych najważniejszych momentach spotkania w naszej drużynie zafunkcjonowała zagrywka i dzięki temu wygrałyśmy ten mecz. Mecz rewanżowy na pewno będzie kolejnym trudnym spotkaniem, ale my zrobimy wszystko, by przywieźć ze Stambułu zwycięstwo – zakończyła środkowa. Zadowolenia z osiągniętego rezultatu nie krył miejscowy szkoleniowiec, który zapowiedział dokładną analizę meczu. – Jestem bardzo szczęśliwy ze zwycięstwa, nie był to jednak najlepszy mecz w wykonaniu obu ekip. Zarówno MKS, jak i Galatasaray miały swoje wzloty i upadki. Ten mecz musimy dokładnie przeanalizować set po secie – powiedział trener Juan Manuel Serramalera. Dąbrowianki pojadą do Turcji grać o zwycięstwo i nie poddadzą się łatwo. – Cieszę się z dobrego poziomu gry mojej drużyny od samego początku meczu. Mecz rewanżowy może wyglądać bardzo podobnie, a rezultat jest sprawą otwartą. Do Stambułu pojedziemy z takim samym nastawieniem, chcemy skutecznie zagrać i chcemy wygrać. Na tym etapie rozgrywek wszystkie ekipy są bardzo dobre – podsumował opiekun MKS-u.