Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Atom Trefl nie sprostał drużynie z Conegliano

Puchar CEV: Atom Trefl nie sprostał drużynie z Conegliano

Sopocianki, wyjeżdżając na pierwszy ćwierćfinał Pucharu CEV, miały świadomość jak trudne zadanie będzie je czekało w Conegliano. Trzy pierwsze sety zapowiadały się bardzo obiecująco. Czwarta i jak się później okazało ostatnia partia była pokazem dominacji miejscowych.

Początek spotkania nie był udany dla atomówek, które po pierwszych kilku akcjach niemal całkowicie oddały pole rywalkom. Imoco Conegliano otworzyło seta w wysokiego „C”, obejmując czteropunktowe prowadzenie (6:2). Siatkarki z Wybrzeża po wyraźnym przestoju, powoli, aczkolwiek sukcesywnie zaczęły odrabiać straty, przegrywając na pierwszej przerwie technicznej tylko jednym oczkiem. Po wznowieniu gry Włoszki co prawda odskoczyły atomówkom na 13:10, ale po chwili podopieczne Lorenzo Micelliego remisowały 13:13. Miejscowe jeszcze kilkakrotnie próbowały zbudować kilkupunktowy dystans, jednak za każdym razem sopocianki odrabiały straty. Niestety dla naszego zespołu końcówka zdecydowanie należała do ekipy z Conegliano, która od stanu 19:18 wygrała 6 akcji przy 2 rywalek, robiąc tym samym mały kroczek w kierunku półfinału Pucharu CEV.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Stroną przeważającą były Włoszki, które wyszły na 4:1, ale już po chwili był remis 4:4. Sopocianki powoli zaczęły przechylać szalę na swoją korzyść i gdy zrobiło się 10:7, o czas poprosił Nikola Negro. Po wznowieniu gry stroną przeważająca wciąż był zespół Atomu Trefla, który stracił całą przewagę przy stanie 12:12. Walka punkt za punkt nie trwała długo, bowiem na drugiej przerwie technicznej przyjezdne prowadziły 16:13. Włoszki stały jak zaczarowane, bezradnie przyglądając się poczynaniom ekipy znad Bałtyku. Atomówki punkt po punkcie powiększały przewagę, odskakując na 21:15. W końcówce seta Imoco nieco podkręciło tempo, jednak partia należała do zespołu Lorenzo Micelliego, który wygrał 25:21.

Sopocianki poszły za ciosem na początku trzeciegoseta i już po chwili było 4:1 dla Atomu Trefla. Nasze siatkarki konsekwentnie prowadziły grę, nie popełniając błędów. Przestój przytrafił się tuż przed przerwą techniczną. Atomówki przegrały trzy akcje z rzędu i jak się później okazało – nie były w stanie odrobić strat. Zespół z Conegliano grał coraz pewniej, wygrywając trzeciego seta 25:20. W kolejnej partii walka toczyła się jedynie do stanu 9:7. Później na parkiecie dominowały miejscowe, które wygrały ją 25:13.

Prosecco Doc-Imoco Conegliano – PGE Atom Trefl Sopot 3:1
(25:20, 21:25, 25:21, 25:13)

Conegliano: Fiorin (8), Adams (7), Katić, Ozsoy (14), Nikołowa (22), Barazza (10), De Gennaro (libero) oraz Boscoscuro, Nicoletti i Barcellini (2)
Trefl: Tokarska (10), Leys (6), Bełcik (7), Efimienko (1), Kaczorowska (5), Zaroślińska (26), Durajczyk (libero) oraz McClendon, Miros (1), Kaczmar, Łukasik i Cooper (8)