Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Matej Kazijski: Uwierzyliśmy, że możemy odwrócić to spotkanie

Matej Kazijski: Uwierzyliśmy, że możemy odwrócić to spotkanie

fot. CEV

Trentino Volley z Łukaszem Żygadło w finale Pucharu Włoch musiało uznać wyższość ekipy z Modeny. - Trzeba im oddać, że zagrali niesamowite spotkanie i chyba byli w tym dniu poza naszym zasięgiem - ocenił rywali Matej Kazijski.

W finale Coppa Italia Modena okazała się dla was zbyt mocnym przeciwnikiem?

Matej Kazijski: – Tak. Trzeba im oddać, że zagrali niesamowite spotkanie i chyba byli w tym dniu poza naszym zasięgiem. Od samego początku grali z dużą agresją i przez większą część meczu kontrolowali to, co się działo na boisku. Po trzecim secie przez chwilę uwierzyliśmy, że możemy odwrócić to spotkanie. Niestety, bardzo źle zaczęliśmy czwartą partię. Mamy też pretensje do sędziów, którzy oddali Modenie dwa darmowe punkty i ciężko nam było zacząć grę od stanu 0:5.

Pewnie odczuwacie niedosyt, bo przystępowaliście do tego turnieju jako lider rozgrywek, który rozstrzygnął na swoją korzyść wszystkie spotkania z zespołami, które wystąpiły w Bolonii…W lidze graliśmy dobrze, ale nie można powiedzieć, że ta nasza siatkówka była zdecydowanie lepsza na tle rywali. W meczach z najsilniejszymi zespołami potrafiliśmy utrzymać dobry poziom gry i graliśmy najrówniej w przekroju całego spotkania. Mieliśmy trudne momenty, w których przegrywaliśmy już wyraźnie, ale za każdym razem potrafiliśmy wrócić do gry i przełamać niekorzystny wynik. Wierzyłem cały czas, że będziemy w stanie to zrobić także w finale z Modeną, ale tak się nie stało.

Widać, że poziom czterech najlepszych obecnie zespołów ligi włoskiej jest bardzo wyrównany i zapowiada się pasjonująca walka o mistrzowski tytuł.

Faktycznie, poziom czołowych drużyn jest zbliżony. Mam nadzieję, że walka o mistrzostwo będzie do samego końca bardzo ciekawa i jeszcze bardziej zacięta niż mecze Pucharu Włoch. Oczywiście życzyłbym sobie, by na końcu mój zespół okazał się tym najlepszym.

Rozmawiała: Karolina Korbecka, więcej w przegladsportowy.pl

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved