Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: KPS bez punktów w Suwałkach, suwalski walec jedzie dalej

I liga M: KPS bez punktów w Suwałkach, suwalski walec jedzie dalej

fot. Piotr Kochanowski

Nie ma ostatnio mocnych na Ślepsk Suwałki. Odniósł on dziesiąte ligowe zwycięstwo z rzędu. Tym razem recepty na jego pokonanie nie znalazł KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS, który z Suwałk wyjechał bez nawet jednego ugranego seta.

Mecz od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze, którzy po serii asów serwisowych Kamila Skrzypkowskiego oraz kilku błędach wicemistrzów I ligi wyszli na pięciopunktowe prowadzenie. Chwilę później dwie punktowe zagrywki dołożył Krzysztof Modzelewski. Za to przyjezdni zupełnie nie potrafili wstrzelić się w boisko w tym elemencie, w efekcie czego z akcji na akcję wzrastała przewaga drużyny prowadzonej przez Piotra Poskrobko. Paweł Pietraszko próbował poderwać do walki przyjezdnych, ale stać było ich jedynie na odrobienie części strat. W końcówce premierowej odsłony graczom KPS-u ponownie przytrafiło się kilka błędów, które zaowocowały ich porażką 20:25.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Od jej początku ton boiskowym wydarzeniom zaczęli nadawać siatkarze Ślepska. W ich szeregach dobrze prezentował się Wojciech Winnik, zaś siedlczanie wciąż popełniali sporo błędów, mieli także coraz większe kłopoty w ataku. Pojedynczy blok Mariusza Schamlewskiego sprowadził oba zespoły na pierwszą przerwę techniczną przy wyraźnym prowadzeniu gospodarzy. Wprawdzie Jan Fornal na spółkę z Karolem Butrynem próbowali powiększyć dorobek punktowy przyjezdnych, ale suwalska ekipa wciąż kontrolowała boiskowe wydarzenia. W dodatku podopieczni trenera Gerymskiego popełniali sporo błędów w polu serwisowym, przez co ułatwiali zadanie przeciwnikom. W decydujących momentach tej części meczu udanymi zagraniami popisali się jeszcze Fornal i Butryn, ale pojedyncze oznaki lepszej gry gości to było zbyt mało, aby wrócili oni do gry. Ostatecznie ta część meczu padła łupem gospodarzy (25:19).

Pierwsze minuty trzeciej partii należały do siedlczan. Duża w tym zasługa dobrej postawy na siatce Tomasza Stańczuka oraz błędu Winnika. Jednak przyjezdni zbyt długo nie cieszyli się z trzypunktowej przewagi, gdyż po asie serwisowym Modzelewskiego na świetlnej tablicy pojawił się remis. W dodatku z biegiem czasu inicjatywę na boisku zaczęli przejmować zawodnicy z Suwałk. Szczęśliwa zagrywka Skrzypkowskiego w połączeniu z błędnym atakiem Butryna spowodowała, że zaczął powiększać się dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami. Chwilę później zablokowany został także Fornal, a KPS przegrywał na drugim czasie technicznym 12:16. Wicemistrzów I ligi pogrążyły trudne zagrywki Winnika oraz Karola Rawiaka, które praktycznie przesądziły o końcowym wyniku. Wprawdzie siedlczanie zdobywali jeszcze pojedyncze punkty, ale nie miało to już większego znaczenia, bowiem Ślepsk triumfował 25:18, zwyciężając w dziesiątym ligowym meczu z rzędu.Ślepsk Suwałki – KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 3:0
(25:20, 25:19, 25:18)

Składy zespołów

Ślepsk: Gonciarz, Winnik, Modzelewski, Skrzypkowski, Schamlewski, Smoliński, Andrzejewski (libero) oraz Rawiak i Kluth
KPS: Butryn, Popik, Fornal, Pietraszko, Pruski, Łukasik, Zabłocki (libero) oraz Matula, Żakieta, Stańczuk, Rejowski i Guz

Zobacz również
Wyniki 17. kolejki oraz tabela Krispol I Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved