Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Błażej Krzyształowicz: Było dużo prostych błędów

Błażej Krzyształowicz: Było dużo prostych błędów

fot. archiwum

Łodzianki wreszcie zdobyły komplet punktów we własnej hali. - Na pewno nikogo ze sztabu szkoleniowego ani samych zawodniczek gra do końca nie satysfakcjonuje - powiedział po spotkaniu z Naftą trener Budowlanych, Błażej Krzyształowicz.

Kolejny raz wygraliście za trzy punkty. Czy jesteś zadowolony z gry zawodniczek?

Błażej Krzyształowicz: – Na pewno nikogo ze sztabu szkoleniowego ani samych zawodniczek gra do końca nie satysfakcjonuje. Było dużo prostych błędów. Przykład? Piłka wpada gdzieś między naszym blokiem, my stoimy w obronie, ale nie potrafimy jej podbić, bo często brakuje trochę techniki. Wtedy tracimy punkty. Musimy popracować nad tym, by grało nam się spokojniej. Wtedy będziemy mogli walczyć także z przeciwnikami, którzy są wyżej od nas w tabeli.

Każdy z trzech ostatnich meczów Budowlani rozpoczynali w różnym składzie. Dlaczego?Niektóre zmiany podyktowane są urazami. Ewelina Sieczka w ostatnich dniach borykała się z małymi dolegliwościami i lekarze zadecydowali, by trochę odpoczęła. Wiadomo, że po trzech dniach pełnych zajęć nie będziemy na nią od razu stawiać, bo mamy trzy inne przyjmujące. A Emilia Kajzer zamiast Magdaleny Śliwy? To miało być zaskoczenie zespołu z Piły. Magda weszła na boisko w drugim secie i zagrała bardzo dobrze. To też pozytyw, że dziewczyny z ławki potrafią dobrze zareagować. Podobnie było w meczu pucharowym z Zawiszą Sulechów.

Martyna Grajber dobrze przyjmuje zagrywkę, ale ma ogromne problemy w ataku.

Na pewno nie brakuje jej siły. Mimo że jest jedną z najmłodszych w zespole, to motorycznie nie odstaje. W jej przypadku zabrakło trochę szczęścia.

Od drugiego seta mieliście sporą przewagę. Czy to wynik zmian?

W wygranych przez nas setach wynik jest trochę mylący. Trzeba pamiętać, że nawet w trzeciej partii goniliśmy rywala. Musimy wykorzystywać kontry, bo przecież takie punkty liczą się praktycznie podwójnie. Powinniśmy dążyć do tego, by przy każdej naszej zagrywającej zdobywać po dwa, trzy punkty. Tak dzieje się w przypadku kilku dziewczyn, ale przy zagrywce innych mamy już problemy.

Rozmawiał: Maciej Nowocień, więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved