Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Rusek: Tworzymy znakomity kolektyw

Paweł Rusek: Tworzymy znakomity kolektyw

fot. plusliga.pl

- Na razie wygrywamy, jesteśmy wysoko w tabeli. Nie wiadomo jednak, jak długo potrwa taka sytuacja. Oby jak najdłużej. Uprzedzając kolejne pytanie, powiem, że o medalach jeszcze nie marzymy - mówi libero Cuprum Lubin, Paweł Rusek.

Jak na beniaminka doskonale prezentujecie się w PlusLidze. Meczem z Cerradem Czarnymi potwierdziliście wysoką formę!

Paweł Rusek:Mecz w Radomiu kosztował nas dużo zdrowia. Zdobyliśmy komplet punktów, ale straciliśmy dużo nerwów. Dawno nie było tylu emocji! Czwarty set to partia tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Czarni mają super zespół. Zdecydowanie lepszy niż miejsce w tabeli. Wygraliśmy, bo zagraliśmy bardzo dobrze. Poza tym mieliśmy garść szczęścia. Zwłaszcza przy zagrywkach. Wiele razy piłka muskała górną taśmę, przechodząc na drugą stronę. Rywale byli zdeprymowani takimi okolicznościami. Tracili fason. Dało się złapać ważne punkty na wyjątkowo trudnym terenie. Teraz jedziemy dalej.

Dokąd zajedziecie?Tego nie wie nikt. Nawet my sami! Gramy, walczymy. Każdy mecz traktujemy bardzo poważnie. Obojętnie czy gramy z Bełchatowem czy z drużynami z dolnych rejonów tabeli. Na razie wygrywamy, jesteśmy wysoko w tabeli. Nie wiadomo jednak, jak długo potrwa taka sytuacja. Oby jak najdłużej. Uprzedzając kolejne pytanie, powiem, że o medalach jeszcze nie marzymy. Chcemy sprawiać naszym kibicom dużo radości. Przecież jeżdżą za nami po całej Polsce (do Radomia przyjechały trzy osoby – przyp. red.)

Wasza siła tkwi chyba w kolektywie. Nie macie gwiazd!

Nie ma gwiazd, ale jest zarąbisty zespół. Tak, tworzymy znakomity kolektyw. Na boisku i poza nim. Nasz kapitan, Łukasz Kadziewicz, do spółki z kilkoma innymi chłopakami wprowadzają świetną atmosferę. Jest wesoło, dużo śmiechu. Lepiej, że nie mamy w zespole killera! Kogoś, kto wyrastałby ponadprzeciętność. Kto byłby wielką indywidualnością. Taki zawodnik mógłby przyćmić pozostałych. Narzucać swoje warunki.

Rozmawiał Maciej Cender – więcej w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved