Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Developres nie podbił Legionowa, wygrana Legionovii

Orlen Liga: Developres nie podbił Legionowa, wygrana Legionovii

Ważne trzy punkty z parkietu podniosły siatkarki Sk banku Legionovii Legionowo, które przed własną publicznością bez straty seta ograły Developres SkyRes Rzeszów, dzięki czemu do sześciu oczek powiększyły przewagę nad dziewiątym w tabeli KSZO.

Początek spotkania należał do rzeszowianek, które po zbiciu Pauli Szeremety wyszły na prowadzenie 3:1. Jednak nie cieszyły się z niego zbyt długo, bowiem gospodynie szybko odrobiły straty, a dobra postawa na siatce Jaimie Thibeault spowodowała, że legionowianki odskoczyły od rywalek na trzy oczka. Chwilę później asem serwisowym popisała się Daria Paszek, przez co jeszcze bardziej zaczął powiększać się dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami. W kolejnych minutach podopieczne trenera Wojtowicza próbowały odrabiać straty, ale ich błędy powodowały, że wciąż na prowadzeniu były gospodynie. Sytuacja przyjezdnych zrobiła się jeszcze trudniejsza, kiedy asem serwisowym popisała się Katarzyna Połeć. Choć do walki próbowała poderwać je Szeremeta, to jednak brakowało im skuteczności w ataku. Stać było je jeszcze na jeden zryw, po którym zbliżyły się do rywalek na cztery oczka, ale dobra postawa Paszek i Połeć przypieczętowała sukces Legionovii w premierowej odsłonie (25:20).

Początek drugiej odsłony był zacięty, ale błędy Szeremety i Magdaleny Hawryły spowodowały, że ponownie inicjatywę na boisku zaczęły przejmować podopieczne trenera Strzałkowskiego. Jednak tym razem zespół z Podkarpacia nie zamierzał tanio sprzedawać skóry, a na pierwszym czasie technicznym miał tylko dwa oczka straty do przeciwniczek. Z biegiem czasu także gospodyniom zaczęły przytrafiać się błędy, które zaowocowały remisem. Obie drużyny szły łeb w łeb do stanu 13:13, a później obie grały zrywami. Najpierw skuteczne akcje Smarzek i Thibeault sprawiły, że szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę legionowianek, ale po asie serwisowym Magdaleny Olszówki na świetlnej tablicy po raz kolejny pojawił się remis. W kolejnych minutach emocji nie brakowało, ale żadna z drużyn nie potrafiła utrzymać wypracowanej przewagi. W końcówce z lepszej strony pokazały się siatkarki SK banku, a duża w tym zasługa ich trudnej zagrywki oraz błędu w ataku Pauliny Głaz, który zakończył drugiego seta (25:22).

W trzeciego seta lepiej weszły rzeszowianki, a punktowa zagrywka Dominiki Nowakowskiej dawała im nadzieję na narzucenie rywalkom swojego rytmu gry w tej części meczu. Jednak ta sztuka im się nie udała, a skuteczna kontra Smarzek spowodowała, że na świetlnej tablicy pojawił się remis. Wyrównana walka trwała do stanu po 9, ale wówczas podopieczne trenera Wojtowicza dopadła niemoc w ataku, a dobra gra gospodyń w bloku pozwoliła im wysforować się na trzypunktowe prowadzenie. Beniaminek ambitnie próbował odrabiać straty, ale na drugim czasie technicznym wciąż w lepszej sytuacji były legionowianki. Po nim zadanie ułatwiły im rywalki, a konkretniej Szeremeta, której błąd przybliżał gospodynie do końcowego sukcesu. W kolejnych minutach oba zespoły grały punkt za punkt, a to nie wystarczyło Developresowi, by odwrócić losy tej części spotkania. Ostatecznie padła ona łupem Legionovii, a zakończyła ją Aleksandra Wójcik.

MVP: Malwina Smarzek

Sk bank Legionovia Legionowo – Developres SkyRes Rzeszów 3:0
(25:20, 25:22, 25:20)

Legionovia: Bechis, Smarzek (19), Połeć (9), Thibeault (8), Paszek (12), Wójcik (6), Wysocka (libero) oraz Szymańska, Chojnacka i Bociek
Developres: Hawryła (6), Filipowicz K. (1), Nowakowska (5), Olszówka (9), Szeremeta (15), Śliwińska (2), Borek (libero) oraz Budzoń (1), Głaz (7) i Mucha