Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Śliwa: Najwyższa pora, by zwyciężać za trzy punkty

Magdalena Śliwa: Najwyższa pora, by zwyciężać za trzy punkty

fot. Bogusław Krośkiewicz

Siatkarki Budowlanych Łódź pokonały pilanki i odniosły cenne zwycięstwo za trzy punkty. Na kolejne szansa już w piątek, kiedy to do Atlas Areny przyjeżdżają ostrowczanki. - Najwyższa pora, by zwyciężać za trzy punkty - mówi MVP spotkania, Magdalena Śliwa.

Wasz pierwszy w tym sezonie mecz Pucharu Polski był pojedynkiem z I-ligowcem, Zawiszą Sulechów. Pomimo tego, że rywal był znacznie niżej notowany, to chyba nie było to dla was łatwe spotkanie…

Magdalena Śliwa:Nie było łatwo, tym bardziej że grałyśmy nie tymi piłkami, którymi na co dzień trenujemy, więc to też jest dla nas pewna zmiana. Do tego mecz odbył się u przeciwnika. Rywalki chciały pokazać się z jak najlepszej strony, nie miały nic do stracenia. Pierwszy set tego meczu był bardzo długi, bo wygrałyśmy go dopiero przy stanie 34:32. Później już miałyśmy to spotkanie pod kontrolą. Cieszymy się, że udało nam się ten mecz wygrać 3:0 i czekamy teraz na następne pucharowe spotkanie.

W kolejnej rundzie PP zmierzycie się z Developresem. W lidze dwukrotnie pokonałyście już rzeszowianki, to również będzie szansa na szybkie zwycięstwo?Tak może się wydawać. Jest również coś takiego, że te drużyny niżej w tabeli, teoretycznie słabsze, zawsze grają takie spotkania bez dużych obciążeń psychicznych. Te zespoły ogromnie cieszą się z każdej udanej akcji, z kolei nie załamując się po nieudanych. Bardzo ryzykują i dlatego dość trudno gra się z takimi przeciwnikami. Dlatego najważniejsze jest, by w porę zareagować i nie pozwolić rywalkom się rozhulać. Liczę na to, że postawimy się rywalkom i wygramy ten mecz.

W pierwszym secie meczu z Naftą Piła trener dał szansę gry rezerwowym zawodniczkom, Emilii Kajzer i Martynie Grajber. To ustawienie chyba się jednak nie sprawdziło…

Są takie momenty, gdzie te młode dziewczyny muszą poczuć tę boiskową atmosferę i też się ogrywać. Ja myślę, że akurat w tym pierwszym secie przyczyna naszej porażki była inna. Po prostu byłyśmy zbyt delikatne. Nie grałyśmy agresywnie zagrywką. Z kolei z drugiej strony zespół z Piły poszedł na całość, tutaj przykładem może być zagrywka Magdy Wawrzyniak. Piłka za każdym razem spadała w inne miejsce boiska. To świadczy o tym, że to nie była kierunkowa zagrywka, ona chciała po prostu włożyć w nią jak najwięcej siły. Później z kolei my zagrałyśmy lepiej w tym elemencie, a to przełożyło się na blok i było trochę spokojniej.

Przy korzystnym wyniku w meczu z pilankami wielokrotnie piłkę otrzymywały środkowe, które miały ogromny udział w tej wygranej…

Zgadzam się. Myślę, że również przyjęcie od drugiego seta było na przyzwoitym poziomie. To było spowodowane narzuconym przez nas rytmem gry, pilanki grały już bardziej asekuracyjnie i dzięki temu nam również grało się łatwiej. Najważniejsze, że w naszej drużynie wszystkie zawodniczki są zdrowe i do dyspozycji trenera. Wtedy jeżeli tylko piłka jest dobrze dograna do siatki, to rozgrywająca może mieć ból głowy, dokąd tę piłkę posłać.

Kolejny mecz rozegracie już w piątek, a rywalkami będą siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego. Postaracie się lepiej wejść w ten mecz?

Mam nadzieję, że powoli wyciągamy wnioski po tych paru spotkaniach, w których zespoły z dołu tabeli nas zaskakiwały. Będziemy musiały przygotować się na to, że ostrowczanki będą chciały na nas naskoczyć i urwać punkty. Tym bardziej, że w pierwszej rundzie oddałyśmy im jedno oczko. Wierzę w to, że damy radę się do końca pozbierać i zgarnąć komplet punktów.

Wygrana z Developresem i Naftą to dwa cenne zwycięstwa na własnym boisku. Można liczyć na to, że teraz coraz częściej trzy punkty będą wpadać na wasze konto?

Najwyższa pora, by zwyciężać za trzy punkty. Takie deklaracje były już składane w pierwszej rundzie. Niestety, trochę na własne życzenie w kilku spotkaniach prowadząc 2:0, nie dowiozłyśmy do końca tego prowadzenia, coś się zacinało i straciłyśmy punkty. Myślę, że nasza praca i treningi trochę się zmieniły. Zwracamy uwagę na inne rzeczy, mam nadzieję, że to będzie procentować. Jeżeli tylko będziemy wykonywać wszystko to, co zalecają nam trenerzy, to powinno być dobrze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved