Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet wznowiła rozgrywki

II liga kobiet wznowiła rozgrywki

Coraz mniej niewiadomych w II lidze kobiet. Wszystkie cztery grupy wznowiły rozgrywki w nowym roku, a najciekawszymi wydarzeniami były z pewnością zwycięstwo Sokoła Katowice z SMS-em 2LO Opole oraz wygrana AGH Kraków w Tarnowie.

Czołówka grupy 1 II ligi kobiet nie zwalnia tempa i wciąż wygrywa. Wszystko wskazuje na to, że do końca rundy zasadniczej niewiele się tu już może zmienić i w play-off zagrają drużyny z Polic, Sopotu, Poznania i Elbląga. W ostatniej kolejce siatkarki Atomu Trefla II Sopot w trzech setach pokonały Czarnych Słupsk i mają punkt przewagi nad polickim Chemikiem, który w podobnym stosunku pokonał Orła w Malborku. Energetyk Poznań odniósł przekonujące zwycięstwo w Rumi, z kolei Orzeł Elbląg nie miał zbyt wielu problemów z pokonaniem SMS-u Police. W ostatnim meczu tej kolejki UKS Murowana Goślina przegrał 0:3 we własnej hali z Libero Starogard Gdański. Przewaga SMS-u Police i Orła Malbork nad ostatnią czwórką pozwala sądzić, że Czarni Słupsk, Libero Starogard Gdański, APS Rumia i zespół z Murowanej Gośliny stoczą ze sobą walkę o utrzymanie.

W 13. kolejce rozgrywek grupy 2 najwięcej emocji budziło spotkanie w Katowicach, gdzie Sokół podejmował SMS 2LO Opole. Mecz na szczycie zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Krzysztofa Zabielnego, które utrzymały w ten sposób fotel lidera. Porażkę opolanek wykorzystały siatkarki AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice, które po wygranej w czterech setach w Jaworze z Olimpią wskoczyły na 2. miejsce w tabeli, mając trzy punkty przewagi nad SMS-em 2LO Opole. Dość niespodziewanej porażki doznał we własnej hali MCKiS Jaworzno, który po tie-breaku uległ przedostatniemu Sokołowi Radzionków. Zorza Wodzisław Śląski wykorzystała jak mogła nieobecność podstawowych zawodniczek SMS-u II PZPS Szczyrk i rozbiła przeciwnika w trzech błyskawicznych setach, tracąc w meczu zaledwie 33 punkty. Spory krok ku bezpiecznemu utrzymaniu w drugiej lidze uczynił zespół Dębowianki/PLKS Pszczyna. Zespół prowadzony przez Włodzimierza Habartę pokonał w Świdnicy MKS 3:0 i masz już sześć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Tylko dwa spotkania w grupie 3 zostały rozegrane w miniony weekend. Nadal bez porażki pozostaje warszawska Wisła. Lider tabeli w trzech szybkich setach uporał się z najsłabszym w grupie GLKS-em Nadarzyn. Inny ciekawy mecz odbył się również w Warszawie, gdzie Mazovia podejmowała NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Warszawianki pod wodzą nowego trenera Roberta Komornickiego pokonały rywala 3:1 i zapewniły już sobie chyba udział w play-off. NOSiR, który zajmuje 4. miejsce w tabeli, wciąż jeszcze musi oglądać się za siebie. Na czwartek został przełożony mecz Łaskovii Łask z AZS-em AWF Warszawa, a w ten weekend pauzował ŁKS II SMS MG13 Łódź.

W grupie 4 po wycofaniu się z rozgrywek zespołu Popradu Stary Sącz walka o utrzymanie przestała mieć już jakiekolwiek znaczenie. Ciekawa może być natomiast walka o pierwszą „czwórkę” i awans do I ligi kobiet. Lider – Bronowianka Kraków – pewnie pokonał we własnej hali Tomasovię Tomaszów Lubelski. Porażkę czwartej drużyny tabeli wykorzystały siatkarki z Jarosławia, które wygrywając 3:1 z Sokołem Zator, zbliżyły się do Tomasovii na dwa punkty. W meczu bezpośrednich sąsiadów z górnej części tabeli AGH Kraków odniósł cenne zwycięstwo w Tarnowie i ma już trzy punkty przewagi nad swoimi sobotnimi rywalami. W zaległym spotkaniu z grudnia Szóstka Mielec we własnej hali przegrała po tie-breaku z Kampusem wielickim i obie drużyny zrównały się punktami.