Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Dawid Woch: Jesteśmy cały czas na wysokich obrotach

Dawid Woch: Jesteśmy cały czas na wysokich obrotach

fot. CEV

Polscy kadeci wywalczyli awans do mistrzostw Europy, które odbędą się w kwietniu w Turcji. - Trzeba było walczyć o każdą piłkę. Nigdy nie ma łatwego grania, zwłaszcza na poziomie międzynarodowym - przyznał środkowy reprezentacji kadetów, Dawid Woch.

Na początku gratuluję wywalczenia awansu na mistrzostwa Europy. Czy było tak łatwo, jak się wydaje po wynikach?

Dawid Woch: Bardzo dziękuję. Ten awans jest na dzień dzisiejszy spełnieniem marzeń, choć kolejne są już gdzieś tam z tyłu głowy (śmiech). Na pewno nam na boisku nie wydawało się, że było łatwo. Aby doprowadzić do takiego korzystnego wyniku, trzeba było walczyć o każdą piłkę. Nigdy nie ma łatwych meczów, bo zawsze wystarczy chwila rozluźnienia, aby szybko zamienić wynik na bardzo niekorzystny, więc nigdy nie ma łatwego grania – tym bardziej na poziomie międzynarodowym.

W pierwszym meczu zmierzyliście się z Białorusią, w dwóch pierwszych setach była wyrównana walka, w trzeciej partii już kontrolowaliście przebieg spotkania i pewnie wygraliście, obawialiście się tego rywala?Oczywiście, każdy rywal jest do pewnego stopnia nieprzewidywalny. Szczerze mówiąc trochę obawialiśmy się gry z Białorusią, ale przede wszystkim wierzyliśmy we własne umiejętności. Każdy mecz to taka wojna nerwów, w której kto pierwszy się przełamuje, zyskuje dużą przewagę. W tym elemencie też udało nam się dużo zdziałać podczas tamtego meczu.

To był twój dzień, bo grałeś świetnie w ataku, na 80% skuteczności, czym to było spowodowane?

Po prostu grało mi się dobrze.

Natomiast w niedzielę już tak dobrze nie szło, co się stało?

W sumie w ogóle nie szło, bo na samym początku dość mocno skręciłem kostkę. Na szczęście nie jest bardzo źle i już niedługo wrócę do normalnych treningów. Może krótka przerwa pozwoli na małą regenerację. Za to chwała chłopakom za dobrze wykonaną robotę.

Jednak także z gospodarzami wygraliście w trzech setach, co było kluczem do zwycięstwa w tym meczu?

Mamy szeroką kadrę, na tym turnieju było nas 12 zawodników, gdzie każdy ma swoje mocne strony i każdy wnosi coś dobrego do gry. Z tego co widziałem, będąc na kilku międzynarodowych turniejach, mało która reprezentacja ma taki komfort jak my.

Mistrzostwa Europy już w kwietniu w Turcji, zapewne przed wami teraz ciężka praca?

Szczerze mówiąc, cały czas jesteśmy w ciężkim treningu. Jesteśmy wysoko w pierwszej lidze, gramy z powodzeniem także w drugiej, więc ciągle rozgrywamy mecze – ligowe, reprezentacyjne, towarzyskie. Jesteśmy cały czas na wysokich obrotach. Po prostu najważniejsza jest równa i stabilna forma każdego kolegi z drużyny.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved