Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Srećko Lisinac: Granie w Polsce jest marzeniem

Srećko Lisinac: Granie w Polsce jest marzeniem

fot. Izabela Kornas

- Nie spodziewaliśmy się, że wygrana przyjdzie nam tak łatwo - tak niedzielne zwycięstwo PGE Skry Bełchatów z AZS-em Politechnika Warszawska skomentował młody środkowy żółto-czarnych, Srećko Lisinac.

Z boku boiska można było odnieść wrażenie, że wygranie tego meczu to dla was bułka z masłem.

Srećko Lisinac: – Nie spodziewaliśmy się, że wygrana przyjdzie nam tak łatwo. Liczyliśmy na większe emocje i walkę, bo w naszych ostatnich meczach musieliśmy bardzo starać się o punkty. Tym razem było łatwiej. Rozpoczęliśmy mecz od dobrych zagrywek i kończyliśmy ataki w naszym stylu. To przesądziło o wyniku meczu. Mogę tylko pogratulować mojej drużynie.Nie można chyba powiedzieć, że na boisku nie było walki, szczególnie w drugim secie?

– W drugim secie do wyniku 22:22 była walka, a my ją przegrywaliśmy, ale dobra zagrywka i obrona sprawiły, że wróciliśmy do rywalizacji. Ta odsłona doskonale odzwierciedlała grę młodej drużyny, jaką jest Politechnika Warszawska. Grają bardzo dobrze, ale potrzebują takiej postawy do końca, nie mogą zatrzymywać się w końcówkach setów. Widać jednak, że są bardzo dobrym zespołem i w niedalekiej przyszłości będą drużyną liczącą się w PlusLidze. Zaczynają grać dobrze, ale jeszcze coś ich wstrzymuje.

Mecz warszawian ze Skrą to jedyne spotkanie na Torwarze, podczas którego na trybunach siła kibiców obu drużyn rozkłada się po równo.

– Bardzo mnie to zdziwiło. Wielu ludzi w Warszawie nas wspiera. Na początku bardzo mnie to zaskoczyło, ale wiem, że Skra jest ważnym klubem dla polskich kibiców. Wspierali nas nawet podczas meczów w Lidze Mistrzów. To niesamowite. Dziękuję im wszystkim, że tu przyszli.

Patrząc na was, można odnieść wrażenie, że w zespole panują przyjacielskie relacje.

W drużynie jest naprawdę świetna atmosfera. Teraz zaczęliśmy wracać do grania dobrej siatkówki. Poprawiliśmy nasze zagrywki, gramy lepiej w obronie, również w atakach wróciliśmy na swój dawny poziom, więc czego chcieć więcej.

To twój kolejny sezon w Polsce. Co sprawia, że coraz więcej zagranicznych zawodników wybiera nasz kraj jako punkt docelowy?

– Po pierwsze, siatkówka w Polsce jest bardzo popularna. To jeden z najważniejszych sportów dla ludzi w waszym kraju. Granie w każdej polskiej hali jest marzeniem. Druga sprawa to fakt, że liga jest bardzo silna. Macie tu naprawdę mocne drużyny, które kupują bardzo dobrych zawodników. Myślę, że to główne powody tego, że zagraniczni siatkarze wybierają polską ligę.

Dwa lata spędziłeś w AZS-ie Częstochowa. Dostrzegasz różnicę między grą w obu polskich drużynach?

– Jest inaczej. Trudno to porównywać, ponieważ to mój pierwszy sezon w Bełchatowie. Czuję się tu dobrze, czerpię radość z siatkówki i to mi odpowiada. Chciałbym tu zostać dłużej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved