Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Potera: Zaczęliśmy lepiej grać

Michał Potera: Zaczęliśmy lepiej grać

fot. Mateusz Siwiec

- Zmieniło się parę rzeczy w naszym systemie gry. Czasem jest jeszcze trochę chaosu, ale jak widać jest nieźle. Myślę, że idziemy w dobrym kierunku - mówi libero AZS-u Olsztyn Michał Potera po sensacyjnej wygranej z Asseco Resovią Rzeszów.

Wyobrażaliście sobie przed meczem, że zafundujecie wszystkim taki dreszczowiec?

Michał Potera:Myślę, że gdyby ktoś przed meczem spytał nas, czy chcielibyśmy rozegrać tie-breaka, to wzięlibyśmy to w ciemno. A o zwycięstwie w piątym secie to nawet byśmy chyba nie marzyli… Po tych dwóch wygranych setach nasze apetyty trochę się rozbudziły. W trzecim secie również prowadziliśmy, ale niestety oddaliśmy inicjatywę rywalowi, który zaczął grać naprawdę bardzo dobrze, zagrywał skutecznie i mocno. Ale już w tie-breaku wróciliśmy do swojej dobrej gry. Brawa dla Grześka Szymańskiego, który zdemolował rywali zagrywką. Cieszymy się z dwóch punktów.

To był chyba wasz najlepszy mecz w tym sezonie. Świetnie graliście w bloku, w obronie – czyli w elementach, które do tej pory nie były waszą mocną stroną.Nie można powiedzieć, że w poprzednich spotkaniach nie chcieliśmy tak grać… Ale w meczu z Resovią po prostu nam wszystko wychodziło lepiej. Należy się tylko cieszyć z takiej gry. Brawa dla chłopaków „w bloku”, bo robili świetną robotę. Wiele piłek wracało na naszą stronę wysokim łukiem i można było grać na spokojnie z kontry. To był na pewno klucz do zwycięstwa.

Zmiany, które wprowadził trener Gardini, zaczynają przynosić owoce?

Zmieniło się parę rzeczy w naszym systemie gry. Czasem jest jeszcze trochę chaosu, ale jak widać jest nieźle. Myślę, że idziemy w dobrym kierunku.

To co takiego szczególnego się wydarzyło, że po dwóch tygodniach drużyna jest nie do poznania?

Ciężko powiedzieć czy to kogokolwiek zasługa, czy kogokolwiek wina. Nie chcę nikogo obarczać winą, bo jedynymi, do których można mieć pretensje za błędy, to jesteśmy my sami. Czy trener zmienił naszą mentalność? Nie wiem. Wiem, że zaczęliśmy lepiej grać, a przy lepszej grze pojawia się lepsza motywacja. Nie tracimy punktów seriami, a to daje pozytywne myślenie na kolejne rozgrywane akcje, że każda następna przyniesie nam punkty.

Rozmawiał Mariusz Kraszewski – indykpolazs.pl

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved