Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > M. Wlazły: Podjąłem świadomą decyzję, do której musiałem dojrzeć

M. Wlazły: Podjąłem świadomą decyzję, do której musiałem dojrzeć

fot. Łukasz Krzywański

Mistrz świata, atakujący reprezentacji Polski i PGE Skry Bełchatów Mariusz Wlazły zajął drugie miejsce w plebiscycie na najlepszego polskiego sportowca 2014 roku. - Kamil bardziej zasłużył na to wyróżnienie - ocenił wygraną Kamila Stocha.

Przegrać z Kamilem, dwukrotnym mistrzem olimpijskim, to zaszczyt. Byłem zaskoczony, że po pierwszej części głosowania zajmowałem pierwsze miejsce. Kamil bardziej zasłużył na to wyróżnienie. Zdobycie mistrzostwa olimpijskiego to marzenie każdego sportowca, a podwójny tytuł to w ogóle coś niewyobrażalnego – mówił Mariusz Wlazły.

Ja reprezentuję sport drużynowy, gdzie na sukces jednostki pracuje cały zespół. Dlatego ciężko się porównywać ze sportami indywidualnymi. Moje drugie miejsce oraz tytuł drużyny i trenera roku, to dla nas wielkie wyróżnienie. Pracował na to cały sztab i wszystkim należą się gratulacje – dodał MVP mistrzostw świata.

Podczas gali zgromadzeni goście tylko raz nagrodzili sportowców owacją na stojąco. Stało się to podczas wręczania siatkarzom statuetki dla drużyny roku. – To było bardzo miłe. Dziwnie się czuliśmy. Na pewno każdy z nas zapamięta tę chwilę do końca życia. To pokazuje, że sukces w sporcie drużynowym trochę inaczej się odbiera. A my jesteśmy narodem spragnionym sukcesów, nie tylko w sporcie – podkreślał siatkarz PGE Skry Bełchatów.Mimo wielu wzruszających chwil Wlazły nie zmienił zdania na temat dalszej gry w reprezentacji. – Włodzimierz Szaranowicz zapytał mnie, czy zostanę do igrzysk w Rio. Odpowiem trochę żartobliwie, że jeśli bal będzie trwał tak długo, to nie wiem, w jakim stanie trafimy na te igrzyska. A poważnie, to nie chcę powielać wcześniejszych wypowiedzi na ten temat. Podjąłem świadomą decyzję, do której musiałem dojrzeć. Do Rio powinniśmy uzupełnić drużynę nowymi nazwiskami i będziemy walczyć o jak najlepszy wynik – zapewnił siatkarz.

Więcej w serwisie eurosport.onet.pl

źródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved