Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Katowiczanki wygrały ważny mecz z SMS-em Opole

II liga K: Katowiczanki wygrały ważny mecz z SMS-em Opole

Siatkarki Sokoła 43 AZS AWF Katowice udanie weszły w 2015 rok. Zespół prowadzony przez Krzysztofa Zabielnego zmierzył się we własnej hali z SMS-em LO2 Opole i po wyrównanym pojedynku wygrał 3:1. Wygrana pozwoliła sokolankom utrzymać fotel liderek.

Premierowa kolejka rozgrywek drugoligowych w nowym roku nie była pierwszym meczowym doświadczeniem Sokoła Katowice w 2015 roku. Zawodniczki ze stolicy województwa śląskiego na początku stycznia miały już okazję rozegrać trzy pojedynki w towarzyskim turnieju Katowice Volley Cup. Porażki z VK TJ Ostrawa oraz Wisłą Warszawa i zwycięstwo z PSPS-em Chemik Police dało sokolankom drugą lokatę w tych rozgrywkach i pozwoliło lepiej się przygotować do ligowego startu. Premierowy pojedynek w nowym roku nie należał do łatwych, ponieważ do Katowic przyjechał zespół SMS-u LO2 Opole, który tak samo jak Sokół celuje w wysokie miejsce i grę w play-off o awans. Już pierwszy set pokazał, że widowisko w hali w Szopienicach będzie dosyć zacięte. Do połowy tej odsłony oba zespoły szły łeb w łeb i nikt nie potrafił wypracować sobie choćby dwupunktowej przewagi. Dwa oczka zaliczki jako pierwsze osiągnęły gospodynie, u których w ataku brylowała Sandra Tetfejer. Przewagę udało się utrzymać do stanu 23:21 i wtedy w  grze katowiczanek coś się złamało. Podopieczne Patryka Fogla złapały wiatr w żagle, zdobyły cztery oczka z rzędu i zakończyły seta, wygrywając do 23.

Bolesna porażka podziałała na liderki grupy 2 motywująco. Zespół trenera Krzysztofa Zabielnego błyskawicznie odskoczył na cztery oczka (6:2) i zażegnał kryzys z poprzedniej odsłony. Dużo dobrego dała Sokołowi wprowadzona na parkiet Aleksandra Baron, dzięki której sokolanki zyskały więcej pewności w przyjęciu i siły w ataku. Ambitny zespół z Opola nie dał jednak za wygraną i odrobił straty, a nawet wyszedł na prowadzenie, jednak końcówka należała do gospodyń. Kilka udanych akcji w obronie i skutecznych kontr pozwoliło Sokołowi wygrać 25:22 i doprowadzić do remisu 1:1. Przebieg trzeciego seta był bliźniaczo podobny do poprzednich dwóch odsłon, a mianowicie oba teamy walczyły jak równy z równym aż do dwudziestego oczka. W końcowych fragmentach meczu po raz kolejny więcej spokoju i opanowania zachowały siatkarki ze Śląska i to do nich powędrowało zwycięstwo 25:22.

Czwartą odsłonę siatkarki z Opola zaczęły nieco przybite. Brak wiary w dobry rezultat w mig wykorzystały ich rywalki, które wypracowały sobie aż pięć oczek zapasu. Korzystny wynik dla Sokoła utrzymywał się do połowy seta (14:9) i wtedy po raz kolejny do głosu doszły zawodniczki z województwa opolskiego. Siatkarkom SMS-u udało się zmniejszyć dystans do trzech punktów (19:22), jednak zabrakło im czasu na to, by jeszcze mocniej postraszyć będące bardzo blisko wygranej sokolanki. Przy stanie 24:20 dla Sokoła wydawało się, że nie będzie już emocji, jednak opolanki po raz kolejny pokazały wolę walki i zdobyły jeszcze dwa punkty. Podopieczne trenera Zabielnego szybko się jednak otrząsnęły i zakończyły całe spotkanie. Ostatni punkt meczu zdobyła była przyjmująca SMS-u Anna Grzechnik (25:22).

Sokół 43 AZS AWF Katowice – SMS LO2 Opole 3:1
(23:25, 25:22, 25:22, 25:22)