Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Akademiczki z Gliwic wygrały w Jaworze

II liga K: Akademiczki z Gliwic wygrały w Jaworze

Zajmujące przed 13. rundą spotkań trzecie miejsce siatkarki AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice w weekend udały się Jawora, by zagrać z czwartą w tabeli grupy 2 Olimpią. Dzięki wygranej 3:1 gliwiczanki wyprzedziły opolski SMS i znajdują się za plecami Sokoła Katowice.

Pojedynek w Jaworze bardzo dobrze rozpoczął się dla zespołu z Gliwic. Siatkarki ze Śląska od samego początku mocno nacisnęły na swoje przeciwniczki i wypracowały sobie pięć punktów zaliczki (8:3). Udany start AZS-u nie podciął jednak skrzydeł gospodyniom. Zawodniczki Olimpii dosyć szybko wzięły się w garść i dzięki serii sześciu skutecznych akcji z rzędu zniwelowały całą różnicę. Jaworzanki na tym nie poprzestały i poszły krok dalej – odskoczyły od AZS-u na dwa punkty (15:13). W końcówce akademiczki starały się jeszcze zapobiec porażce, jednak już im się to nie udało (20:25). Set numer dwa miał bliźniaczo podobny początek do pierwszej odsłony, a mianowicie gliwiczanki błyskawicznie wypracowały sobie wysokie prowadzenie (8:2). Wzorem premierowej odsłony Olimpia szybko zmniejszyła przewagę AZS-u i na tablicy wyników pojawił się rezultat 10:9 dla gliwiczanek. Tym razem siatkarki ze Śląska nie popełniły jednak błędu z pierwszej partii i nie dały się zdominować rywalkom. Na siatce dobrze w bloku pracowała kapitan Sylwia Pastuszko, a na skrzydle wysoką skuteczność utrzymała Karolina Pawłowska, dzięki czemu akademiczki wygrały 25:21.

Dużo bardziej zacięty i wyrównany był set numer trzy. Tym razem olimpijki nie pozwoliły gościom na szybkie odskoczenie i wynik oscylował wokół remisu. W twardej wymianie ciosów lepiej zaprezentowały się siatkarki ze Śląska, które wygrały 25:21 i objęły prowadzenie 2:1 w całym spotkaniu. Zagwarantowanie sobie jednego oczka i korzystny wynik dwóch ostatnich partii podziałał na akademiczki rozluźniająco, ponieważ po kilku pierwszych akcjach czwartego seta jaworzanki prowadziły 8:3. Po raz kolejny okazało się, że pięciopunktowa przewaga w kobiecej siatkówce prawie nic nie znaczy. Gliwiczanki zabrały za odrabianie strat i dosyć szybko udało im się ten cel osiągnąć, ponieważ remis pojawił się na tablicy wyników już przy stanie 9:9. Kolejny zryw i pokaz dobrej gry zespołu z Jawora doprowadził do wyniku 17:13, jednak już chwilę później znów był remis (18:18). W końcówce z bardzo dobrej strony w polu serwisowym pokazała się Patrycja Ząbek, która walnie przyczyniła się do zwycięstwa 25:21 w partii numer cztery. Tym samym siatkarki z Gliwic dopisały do swojego dorobku trzy oczka, które pozwoliły im na awans na drugie miejsce w tabeli grupy 2 II ligi kobiet. Dla AZS-u Politechniki Śląskiej jedynym niemiłym wydarzeniem z tego spotkania był na pewno fakt, iż kontuzji kolana doznała kapitan i jedna z czołowych postaci w zespole, Paulina Dereń. Uraz może wykluczyć ją z gry na dłuższy czas.

Olimpia Jawor – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 1:3
(25:20, 21:25, 21:25, 21:25)