Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Morderczy bój i podział punktów w Krakowie

I liga M: Morderczy bój i podział punktów w Krakowie

Po trwającym ponad dwie i pół godziny meczu siatkarze AGH AZS Kraków wygrali u siebie z Caro Rzeczyca. Stracony punkt z niżej notowanym rywalem może być dla nich bardzo kosztowny w końcowym rozrachunku, bo ciągle walczą o awans do play-off.

Faworytem sobotniej konfrontacji byli gospodarze, jednak zdecydowanie lepiej w nią weszli przyjezdni. Ich trudna zagrywka oraz dobra postawa w ataku Wojciecha Pawłowskiego spowodowały, że szybko wypracowali sobie kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca seta, wygrywając go 25:18. W szeregach małopolskiego zespołu brakowało szczególnie skuteczności Grzegorza Surmy, który złamał kość śródstopia oraz Michała Dzierwy, który w sobotnie popołudnie nie miał najlepszego dnia. W drugim secie ton boiskowym wydarzeniom ponownie nadawali siatkarze z Rzeczycy, a krakowianie przegrywali już 14:17. Jednak w jego końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Podobnie było w trzecim secie, w którym do sukcesu poprowadził ich Igor Walczykowski.

Podopieczni trenera Sobczyńskiego nie zamierzali jednak tanio sprzedawać skóry. Kolejną partię rozpoczęli bowiem od mocnego uderzenia i prowadzenia 3:0. W kolejnych akcjach gospodarze próbowali odrabiać straty, ale w szeregach rywali dobrze dysponowany tego dnia był Adam Sobolewski, którego ataki przybliżały gości do tie-breaka. Ostatecznie ta część meczu padła ich łupem 25:20 i triumfatora musiał wyłonić piąty set. On od początku był bardzo zacięty. W pewnym momencie na dwupunktowym prowadzeniu znaleźli się krakowianie, ale sytuacja była bardzo dynamiczna i zmieniała się jak w kalejdoskopie. Emocji nie wytrzymał Jarosław Sobczyński, który w końcówce ukarany został czerwoną kartką za kontestowanie decyzji sędziego, ale zarówno jedna, jak i druga drużyna miały szansę na końcowy sukces. Więcej zimnej krwi zachowali jednak akademicy, którzy wygrali 20:18 i cały mecz 3:0.

AGH AZS Kraków – Caro Rzeczyca 3:2
(18:25, 25:23, 25:23, 20:25, 20:18)

AGH: Kosiek, Halaba, Łaba, Akala, Szalacha, Dzierwa, Głód (libero) oraz Górski, Gnatek, Walczykowski, Małysza i Smolarczyk
Caro: Kucharski, Stanislavajtys, Sobczyński, Pawłowski, Żyliński, Sobolewski, Wroniecki (libero) oraz Koryciński