Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: KS Murowana Goślina rozbił rywala w Jastrzębiu-Zdroju

I liga K: KS Murowana Goślina rozbił rywala w Jastrzębiu-Zdroju

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie sportowe wejście w nowy rok sympatycy KS-u Jastrzębie Borynia PLKS Pszczyna. Po nieco ponad godzinnym spotkaniu z KS-em Murowana Goślina jastrzębianki schodziły z parkietu pokonane, a można by rzec, że wręcz rozbite.

Mecz nie zaczął się jednak źle dla gospodyń, bowiem otwarcie pierwszej partii należało właśnie do nich. Podopieczne Jarosława Bodysa objęły kilkupunktowe prowadzenie, jednak w połowie seta wynik zaczął się wyrównywać. Przy stanie 18:17 jastrzębianki niemal stanęły w miejscu i po stracie trzech punktów z rzędu szkoleniowiec poprosił o czas. Nie przyniósł on jednak wiele dobrego, bo gospodynie traciły kolejne punkty. Druga przerwa na żądanie oraz wprowadzenie na parkiet Marty Jędrysik nie zmieniły już losów pierwszego seta, który Jastrzębie Borynia przegrało 20:25.

Druga partia zaczęła się od błędów w przyjęciu jastrzębianek i szybkiego objęcia prowadzenia przez ekipę gości. Po przerwie dla trenera gospodyń coś drgnęło w jastrzębskiej ekipie, zwłaszcza za sprawą dobrego fragmentu gry w wykonaniu Agnieszki Mitręgi, która skutecznymi atakami i dobrymi zagrywkami przyczyniła się do objęcia prowadzenia. Przy stanie 17:15 drużyna z Jastrzębia powtórzyła scenariusz z seta pierwszego. Zawodniczki praktycznie nie były w stanie zdobyć punktu w ataku, a błędy w przyjęciu zagrywki rywalek tylko pomagały gośliniankom w zdobywaniu kolejnych oczek. Wywalczyły one 10 punktów przy tylko jednym jastrzębianek – set zakończył się wynikiem 18:25.

Trzecia i jak się okazało ostatnia odsłona spotkania przebiegła bez większej historii. Po złym początku tej partii i zmianach (Grzeszczak za Soję oraz Wardęga za Starzyk-Bonach) trenera Bodysa niewiele wydarzyło się dobrego na korzyść gospodyń. Murowana Goślina budowała swoją przewagę z każdym kolejnym punktem, natomiast wciąż niedokładnie przyjmujące jastrzębianki nie były w stanie skutecznie kończyć akcji. Przy stanie 10:18 mecz dla drużyny gospodarzy skończył się na dobre. Rozbite gospodynie nie były w stanie zdobyć już żadnego punktu i przegrały trzeciego seta 10:25 i całe spotkanie 0:3.

Jastrzębiankom nie udał się więc rewanż za pierwsze spotkanie w Murowanej Goślinie, które w pięciu setach wygrały wówczas zawodniczki z Wielkopolski.

KS Jastrzębie-Borynia PLKS Pszczyna – KS Murowana Goślina 0:3
(20:25, 18:25, 10:25)