Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Dwanaście ekip powalczy o ME U-18, w tym także Polki

Dwanaście ekip powalczy o ME U-18, w tym także Polki

fot. archiwum

W drugi weekend stycznia w ośmiu europejskich miastach odbyły się kwalifikacje do ME U-18, które rozegrane zostaną w Bułgarii. Wśród drużyn, które wywalczyły awans, jest reprezentacja Polski, która walczyła w chorwackim Rovinj.

Dwanaście drużyn zagra w marcu i w kwietniu o mistrzostwo Europy w kategorii wiekowej U-18. W Bułgarii zagrają także reprezentantki Polski, które wygrały turniej w Chorwacji. Biało-czerwone zagrały w jedynych zawodach, w których walczyły tylko trzy zespoły. W pozostałych siedmiu turniejach o prawo gry w marcowo-kwietniowych mistrzostwach walczyły po cztery drużyny. W tureckim Alanya o bilet do Bułgarii powalczyły Gruzja, Węgry, Rumunia oraz gospodynie – Turczynki. To one też triumfowały w całych zawodach, a o awansie decydowało ich ostatnie spotkanie z reprezentacją Rumunii. W nim turecka ekipa nie dała rywalkom większych szans i triumfowała w trzech odsłonach. Szanse na awans miała także kadra Węgier, jednak w drugim dniu zawodów przegrała ona z późniejszymi triumfatorkami 2:3.

Praktycznie jednostronny przebieg miał turniej rozgrywany w Serbii. Kwalifikacje w Suboticy wygrała reprezentacja gospodyń, która w całych zawodach nie straciła nawet jednego seta. W turnieju grupy C Polki, mimo że w ostatnim meczu uległy Chorwatkom 1:3, to awansowały do mistrzostw Europy. W tym spotkaniu biało-czerwone potrzebowały tylko jednej wygranej odsłony, by wywalczyć prawo gry w Bułgarii. Podopieczne trenera Pecia zagwarantowały sobie to już w partii premierowej, a następnie pozwoliły przejąć inicjatywę swoim przeciwniczkom.

We Frankfurcie nad Menem o mistrzostwa Europy walczyły reprezentacje gospodarzy, Izraela, Hiszpanii i Białorusi. Niespodzianką turnieju okazały się reprezentantki tego ostatniego kraju, które w ostatnim dniu zawodów walczyły z Niemkami o awans. W tym meczu dużo lepsze okazały się miejscowe, które nie pozwoliły przeciwniczkom ugrać seta i wywalczyły przepustkę do gry w mistrzostwach Starego Kontynentu. Z turnieju kwalifikacyjnego rozgrywanego na Słowacji do zawodów awansowały natomiast kadetki z Włoch. Do wygranej swój zespół poprowadziły Melli i Mazzaro. W walce o awans liczyła się także drużyna z Portugalii. Czekała ona na wynik ostatniego spotkania Włochy – Słowacja, bowiem ewentualna wygrana miejscowych dałaby im możliwość gry w mistrzostwach. Włoszki w ostatnim meczu wygrały jednak pewnie i postawiły tym samym kropkę nad „i”.Czarnogórska Topolica gościła w kwalifikacjach drużyny z Holandii, Grecji i Austrii. W turnieju walczyły oczywiście miejscowe kadetki, ale okazały się gościnne, bowiem awans do mistrzostw Europy wywalczyły Holenderki. Był to najbardziej wyrównany i najbardziej zacięty z turniejów kwalifikacyjnych, a najlepiej zagrały w nim właśnie Oranje. Obok nich do mistrzostw zakwalifikowały się także reprezentantki Grecji, które w zawodach uległy tylko Holenderkom 2:3. Na Łotwie z kolei walczyły ekipy Słowenii, Estonii, Belgii oraz drużyna gospodarzy. Z tego turnieju kwalifikacyjnego awans również uzyskały dwa teamy – Belgia i Słowenia. Reprezentantki Belgii nie straciły w zawodach seta, a Słowenki przegrały jedyne spotkanie właśnie z nimi. W pozostałych już pewnie triumfowały.

Grupa H swoje mecze rozgrywała w Rosji, a miejscowe kadetki okazały się mało gościnne i pewnie triumfowały w zawodach. W meczu z gospodyniami seta urwały Czeszki, które w pozostałych spotkaniach zaprezentowały się już lepiej, nie dały szans reprezentantkom Danii i Litwy i również zagrają w mistrzostwach Europy, które rozegrane zostaną na przełomie marca i kwietnia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved