Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Rybnicka ALPS: W nowym roku bez niespodzianek

Rybnicka ALPS: W nowym roku bez niespodzianek

W minionym tygodniu do gry wrócili siatkarze Rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Leon Internet. Pierwsza kolejka w nowym roku nie sypnęła niespodziankami i swoje spotkania w większości wygrywali faworyci. Tylko dwa mecze zakończyły się w tie-breakach.

Rok 2015 nie rozpoczął się dobrze dla zawodników Leon Internet Rybnik. Ostatni zespół w tabeli I ligi trafił na utytułowaną ekipę Dwójki Świerklany Projtrans, która nie pozostawiła rybniczanom złudzeń i wygrała 3:0. Tym samym zespół ze Świerklan wskoczył na drugie miejsce w tabeli, wykorzystując potknięcie Jedynki Jankowice II. Team z Jankowic mocno męczył się z Proxeo Racibórz i choć prowadził 2:1 i miał okazję zwyciężyć w czwartej partii, to ostatecznie spotkanie zakończyło się w tie-breaku, a dwa oczka powędrowały na konto Jedynki. Nie zawiódł również lider pierwszoligowej tabeli, Artus Żory. Siatkarze z Żor udali się do Pszowa po kolejne trzy oczka w tabeli i je zdobyli, jednak potrzebowali na to czterech odsłon. Gospodarze postawili się w secie numer dwa, którego wygrali, natomiast w kolejnych zdecydowanie odstawali od Artusów. W pojedynku ligowych sąsiadów piąty KS Volley Katowice w trzech dosyć wyrównanych setach rozprawił się z notowanym o oczko wyżej Prestige Jaruga Rybnik Piaski. Trzy punkty pozwoliły katowiczanom doskoczyć do Prestige na jeden punkt. Kolejne spotkanie wygrali także siatkarze Salvequick Mokate TKKF Pawłowice. Tym razem team z Pawłowic okazał się lepszy od beniaminka z Lubomii, którego odprawił po czterech odsłonach. Cenny komplet punktów trafił ręce Top Ten ZST Rybnik. Pierwszoroczniak w stawce pierwszoligowców wyraźnie uległ w premierowej partii No Pain Żory, lecz w kolejnych trzech zaprezentował się o niebo lepiej. Bardzo dobre zawody rozegrał Artur Duda, który zasłużył na nagrodę MVP tego pojedynku.

(24:26, 25:20, 25:19, 26:28, 15:11)

W grupie A II ligi z bardzo dobrej strony po raz kolejny pokazali się zawodnicy z Chałupek. LKS Impacto w pierwszej kolejce w nowym roku podejmował u siebie TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej i odniósł zwycięstwo za trzy punkty. Siatkarze spod czeskiej granicy w każdym z setów musieli się trochę napocić, by osiągnąć tak korzystny rezultat, jednak wygrana pozwoliła im zrównać się punktami z liderującą i pauzującą w tej kolejce Jedynką Jankowice III. Trzy oczka trafiły także na konto czwartej w tabeli Dach Decker Victorii Pilchowice. Byli pierwszoligowcy po czterech setach wracali ze Świerklan z uśmiechami na ustach i z trzema punktami w kieszeni. Oczek nie stracił również inny team z czołówki – BFK Michel. Zespół z Rydułtów pewnie w trzech odsłonach pokonał RAFEX Volley Kuźnia Raciborska i utrzymał trzecią lokatę. Ważne zwycięstwo w Rybniku odnieśli także siatkarze TKKF-u Szczygłowice. Zespół z dzielnicy Knurowa przegrał pierwszą partię meczu z Cateringiem, jednak w każdej z kolejnych trzech okazywał się lepszy między innymi dzięki bardzo dobrej postawie Mateusza Siwca. Najbardziej zacięte spotkanie tej rundy rozegrali gracze Fundacji Elektrowni Rybnik i Strzelca Gorzyczki. Rybniczanie zmiażdżyli rywali w pierwszych dwóch odsłonach, wygrywając dwukrotnie do 13, ale nie zdołali przypieczętować tego wygraną w kolejnych dwóch partiach i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. W nim lepsi byli gospodarze i to do nich powędrowały dwa punkty.

(19:25, 11:25, 20:25)

W grupie B II ligi rozegrano tylko jedno, zaległe spotkanie. Wicelider rozgrywek, OKIS Gaszowice Nieszporek Motocykle, zagrał przed własnymi kibicami z Albion Teamem – gramy dla Kuby. Pierwszego seta gospodarze wygrali niemal miażdżąc swoich przeciwników (25:9), natomiast w kolejnych setach było już dużo więcej walki. OKIS-owi udało się wygrać na przewagi seta numer da, jednak potem do głosu doszli przyjezdni, którzy ugrali trzecią odsłonę i dali sobie szansę na korzystny wynik. Na szczęście dla „motorów” w odpowiednim momencie do dobrej gry wrócił Sebastian Marcol i OKIS wygrał 3:1.