Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kwal. do MŚ u-20: Polki wygrywają z Belgijkami i grają dalej

Kwal. do MŚ u-20: Polki wygrywają z Belgijkami i grają dalej

W niedzielne popołudnie w Szczyrku spotkały się dwie niepokonane drużyny w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata juniorek. Biało-czerwone wygrały w trzech setach z reprezentacją Belgii i awansowały do drugiej rundy eliminacji.

Belgijki zaczęły od mocnego uderzenia, szybko wyszły na prowadzenie 5:1. Polki z każdą chwilą grały coraz lepiej. Po pierwszej przerwie technicznej, na której przegrywały 5:8, zdobyły 4 punkty z rzędu i wyszły na prowadzenie. Walka toczyła się o każdy punkt, było nerwowo, ale biało-czerwone wyszły zwycięsko z tego pojedynku (26:24). Polki kontynuowały swoją dobrą passę w drugiej partii, szybko objęły przewagę (7:1), którą utrzymały do końca. Po asie serwisowym Magdaleny Damaske wygrały 25:19. W trzeciej odsłonie biało-czerwone przegrywały na pierwszej przerwie technicznej 7:8, jednak po niej zdobyły aż 7 punktów z rzędu. Belgijki były bezradne i nie powalczyły. Nasze juniorki wygrały 25:14 i całe spotkanie 3:0. Dzięki temu wywalczyły awans do drugiej rundy kwalifikacji.

Moje podopieczne walczyły w dwóch setach, w trzecim nie mogły zagrać na swoim poziomie. Co tu dużo mówić, dziś wygrał lepszy zespół – przyznał Julien Van De Vyver, szkoleniowiec Belgijek. – Zespołowość to nasza siła. Mamy świetną drużynę, która razem współpracuje. Cieszę się, że pokazałyśmy, że to zwycięstwo nam się należało – powiedziała po meczu Aleksandra Kazała.

Polska – Belgia 3:0
(26:24, 25:19, 25:14)

Polska: Smarzek (15), Śmieszek (8), Moskwa (10), Bałdyga (3), Damaske (7), Kazała (10), Kulig (libero) oraz Pacak
Belgia: Goliat (11), Van Sas (1), Daniels (7), Guilliams (3), Van Gestel (13), Cools (7), Hannaert (libero) oraz Van De Vyver (2) i Smeets

źródło: cev.lu, inf. własna