Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Krystyna Strasz: O zwycięstwie zadecydowała zespołowa gra

Krystyna Strasz: O zwycięstwie zadecydowała zespołowa gra

fot. archiwum

- Dzięki ofiarności i poświęceniu oraz zaangażowaniu wygrałyśmy ten mecz. Chemik Police to bardzo dobra drużyna i trzeba być skoncentrowanym od początku do końca - powiedziała libero dąbrowskiej ekipy Krystyna Strasz.

Zdobyłyście pierwsze punkty z Chemikiem w historii dwuletnich spotkań. Co zadecydowało o waszym zwycięstwie?

Krystyna Strasz: O naszej wygranej zadecydowała wola walki, ofiarność i dobra gra w obronie. Na treningach wylewamy litry potu, ciężko pracujemy. Robimy wszystko, aby nasza gra wyglądała lepiej i mam nadzieję, że po takim meczu będziemy się jeszcze lepiej spisywały w kolejnych spotkaniach.

Po takim meczu wasze morale pójdzie w górę, wszak pokonałyście nie byle kogo, lidera tabeli?– Każde punkty są dla nas ważne, chcemy zająć jak najwyższe miejsce w tabeli. Mam nadzieje, że nadal będziemy wygrywać, a szczególnie z drużynami, które zajmują wyższe miejsca w tabeli. Liczę na to, że druga runda będzie zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu i że zdobędziemy więcej punktów.

W meczu z liderem tabeli zaprezentowałaś bardzo dobrą grę w obronie, poświęcenie i ofiarność. Podbijałaś piłki, które wydawało się, że są już stracone?

– Robiłam, co mogłam, starałam się wywiązać z powierzonych mi zadań jak najlepiej. Katarzyna Urban też dobrze grała w pierwszym secie, jednak mała pomyłka sprawiła, że trener dokonał zmiany. Nasza współpraca z Kasią nadal będzie się dobrze układała, nadal będziemy wspólnie trenować i cały zespół będzie miał z tego same korzyści.

W drugim secie chyba za szybko uwierzyłyście w zwycięstwo. Prowadziłyście 20:17 i w wasze poczynania wkradła się dekoncentracja. Z czego to wynikało?

– Chemik to nie jest ekipa z którą się łatwo gra, jest to drużyna z górnej półki. Od samego początku trzeba być maksymalnie skoncentrowanym ponieważ policzanki potrafią wykorzystać każdą chwilę słabości rywala.

Podobnie było również w piątym secie, gdzie prowadziłyście 12:6 i po raz kolejny przytrafił wam się przestój.

– Nasze rywalki bardzo dobrze grały w przyjęciu w tym okresie gry, wyprowadzały dobre ataki i kontrataki co pozwalało im zdobywać kolejne punkty. To była sportowa rywalizacja, ale na szczęście to nam udało się wygrać ten ważny dla nas mecz.

O waszym zwycięstwie zadecydowały: blok, obrona oraz kontrataki. Jak ocenisz grę drużyny w tych elementach?

– Pracowałyśmy w ostatnim tygodniu na treningach nad tymi elementami. Trener chyba wiedział, na co trzeba zwrócić uwagę i to się sprawdziło w tym meczu.

Przed wami kolejny trudny rywal, tym razem w Pucharze CEV Galatasaray Stambuł. Jak będziecie się przygotowywać do tego meczu, wszak zostało wam zaledwie trzy dni do tego spotkania?

– Przygotowywać będziemy się tak samo jak do każdego naszego meczu. Chcemy się jak najlepiej zaprezentować i chcemy wygrać to spotkanie.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved