Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Zwycięstwo sopocianek na początek roku

II liga K: Zwycięstwo sopocianek na początek roku

fot. archiwum

Udanie nowy rok na ligowych parkietach rozpoczęły siatkarki II-ligowego Atomu Trefla II Sopot. W konfrontacji z rywalkami ze Słupska sopocianki nie zostawiły rywalkom złudzeń, triumfując dość pewnie, nie tracąc choćby jednego seta.

Set pierwszy rozpoczął się od skutecznego bloku na grającej wyjątkowo na przyjęciu Martynie Łukasik. W kolejnej akcji atomówki jednak odrobiły stratę i po dobrym serwisie Magdy Piepiórki wyszły na 4-punktowe prowadzenie. Od początku bardzo dobrze w obronie spisywały się podopieczne Patryka Michny. Dobry serwis dołożyła również nasza kadrowiczka Martyna Łukasik, dzięki której PGE Atom Trefl II Sopot powiększył swoją przewagę do 10 oczek. Świetnie funkcjonował blok atomówek. W pierwszym secie zdobyły aż cztery punkty w bloku. Mnożące się błędy w przyjęciu, brak możliwości wyprowadzenia ataku po stronie Słupska oraz konsekwentna gra sopocianek – tak najkrócej opisać można pierwszą partię, która trwała… 15 min. Zakończyła ją atakiem z lewego skrzydła Martyna Łukasik, po świetnym przerzucie Magdy Piepiórki.

Kolejną odsłonę od dobrej zagrywki rozpoczęła Magda Piepiórka, która tego dnia rozgrywała dobre zawody. Początek drugiej partii był jednak bardziej wyrównany. Znowu to blok okazał się elementem, w którym atomówki zdecydowanie przeważały. Od początku spotkania bardzo dobrze na lewym skrzydle prezentowała się Joanna Grzmocińska, która kończyła wszystkie piłki posłane przez Piepiórkę. W środkowej fazie w szeregi PGE Atomu Trefla II Sopot wdarło się trochę chaosu i niewymuszonych błędów. Widać było lekkie rozprężenie po gładko wygranej pierwszej partii. To jednak Atomówki cały czas prowadziły i to one pisały boiskowy scenariusz. Słupszczanki doprowadzały wprawdzie do remisu, jednak więcej koncentracji oraz boiskowego sprytu zachowały podopieczne trenera Michny. Wygrały one drugą partię do 22. Po raz kolejny seta zakończyła atakiem Martyna Łukasik.

Także trzeciego seta atakiem rozpoczęła kończąca drugą partię Łukasik. Trzecia partia, podobnie jak druga, rozpoczęła się od wyrównanej gry obu zespołów. Słupszczanki jednak zdobywały punkty nie dzięki swojej dobrej grze, tylko po błędach atomówek. Doskonały mecz rozgrywała Joanna Grzmocińska. Środkowa faza seta to walka punkt za punkt, jednak z kilkupunktową przewagą sopocianek. Piepiórkę zmieniła Strysik, która jednocześnie zadebiutowała na parkietach drugoligowych i rozegrała dobre spotkanie. Z każdą kolejną akcją popisywała się coraz to lepszymi wystawami, a co najważniejsze – dokładnymi. Atomówki wygrały pewnie ostatnią partię po dobrej zagrywce Urbanowicz do 18.
PGE Atom Trefl II Sopot – AP Czarni Słupsk 3:0

(25:9, 25:22, 25:18)

Składy zespołów:
PGE Atom Trefl II Sopot: Piepiórka, Łukasik, Nowak, Chyła, Grzmocińska, Urbanowicz, Nowak (libero) oraz Królak i Strysik
AP Czarni Słupsk: Miklasińska, Torym, Bydołek, Majewska, Torym, Pobłocka, Kolesińska (libero) oraz Brandmirate

Zobacz również:
Wyniki 13. kolejki oraz tabela grupy 1 II ligi kobiet

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved