Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Hit kolejki dla Krispolu Września

I liga M: Hit kolejki dla Krispolu Września

fot. Kuba Makowski / APP Krispol Września

Mecz pomiędzy Krispolem Września a Victorią Wałbrzych bez wątpienia można uznać hitem 16. kolejki I ligi mężczyzn. Zwycięsko z niego wyszli zawodnicy z Wrześni, którzy zgarnęli komplet punktów i wyprzedzili rywali w tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki obydwu ekip (5:5). Jako pierwsi, tuż po przerwie technicznej, zaczęli odskakiwać wałbrzyszanie (10:7). Przewagę podopieczni trenera Janczaka utrzymywali dość długo. Co prawda przyjezdni nieznacznie zmniejszyli stratę do 16:18 po dwóch z rzędu punktach, jednak rywale szybko powrócili do czteropunktowej przewagi. W końcówce ekipa z Wrześni, grająca bez Iglewskiego, nie potrafiła odwrócić losów partii i uległa 20:25.

W drugiej odsłonie sobotniego meczu także trwała walka punkt za punkt. Tym razem jednak żadna z drużyn nie zdołała już na początku wypracować i utrzymać chociażby kilkupunktowej przewagi. Co prawda zawodnicy z Wrześni co chwila odskakiwali na dwa „oczka”, jednak rywale równie szybko niwelowali straty (19:20). Chwilę później przyjezdni zdobyli trzy punkty z rzędu i byli o krok od wygranej w tej odsłonie. Gospodarze próbowali odwrócić losy partii, jednak nie mieli ku temu argumentów. Słabsza dyspozycja w tej partii Piórkowskiego i Filipiaka pozwoliła gospodarzom tylko na zbliżenie się do rywali (22:23). W kolejnych akcjach błędy sprawiły, że kolejne oczka trafiły na konto Krispolu, który ostatecznie zwyciężył 25:23.

Wałbrzyszanie rozpoczęli trzecią odsłonę z przytupem, prowadząc 4:0. Chwilę później w polu serwisowym pojawił się jednak Krzywiecki i Krispol zdobył trzy punkty z rzędu. Od tego momentu trwała walka punkt za punkt, a wynik oscylował wokół remisu. Gdy błąd w ataku popełnili zawodnicy z Wrześni, na tablicy widniał wynik 20:19 dla gospodarzy. Ponownie jednak miejscowi zaczęli mylić się w kluczowych momentach. Wykorzystali to rywale, wygrywając i w tej odsłonie 25:23.Taki obrót wydarzeń dodał wiatru w skrzydła przyjezdnym, natomiast miejscowym odebrał wiarę w zwycięstwo. Zawodnicy z Wrześni znakomicie radzili sobie w ataku oraz wykorzystywali błędy rywali. W efekcie szybo uzyskali 4-punktową przewagę (16:12). Chociaż siatkarze Victorii próbowali odrabiać straty, za każdym razem, gdy zbliżyli się do rywali, zaraz tracili kolejne punkty. W efekcie Krispol wygrał i w tej odsłonie oraz w całym meczu, zgarniając komplet punktów.

Victoria Wałbrzych – Krispol Września 1:3
(25:20, 23:25, 23:25, 22:25)

Zobacz również:
Wyniki 16. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna, victoria.pwsz.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved