Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W Krośnie walki starczyło na dwa sety

I liga K: W Krośnie walki starczyło na dwa sety

Zawisza Sulechów wywiózł trzy punkty z Krosna, wygrywając z miejscowymi Karpatami 3:0. W dwóch pierwszych partiach walki i zwrotów akcji nie brakowało. Trzeci set to już pokaz siły ekipy Marka Mierzwińskiego.

Na początku premierowej odsłony meczu, przy stanie 2:2 w ataku pomyliła się Anna Sołodkowicz, a po kontrataku Eweliny Mikołajewskiej gospodynie odskoczyły na dwa oczka (4:2). Zespół Marka Mierzwińskiego błyskawicznie odrobił straty i po bloku Marty Szymańskiej na Magdalenie Jurczyk było po 5. Inicjatywa wciąż leżała po stronie ekipy z Krosna, ale kiedy Katarzyna Bury na siatce zatrzymała Iwonę Grzegorczyk, Zawisza wyszedł na 8:7. Po chwili na prowadzeniu były Karpaty i przy stanie 8:10 o czas poprosił Marek Mierzwiński. Krótka rozmowa z trenerem pozytywnie podziałała na sulechowianki, które akcjach Bury, Sołodkowicz i Natalii Perlińskiej miały punkt przewagi nad rywalkami (12:11). Siatkarki Dominika Stanisławczyka nie dawały za wygraną i gdy na bloku przypomniała o sobie Jurczyk, gospodynie prowadziły 16:13. Sytuacja zmieniła się, kiedy na parkiecie w miejsce Bury i Szymańskiej pojawiły się Katarzyna Wawrzyniak i Żaneta Baran. Zawisza błyskawicznie odrobił trzy oczka, a po akcjach swojej atakującej odskoczył na 20:18. Do końca partii krośnianki nie były w stanie przeciwstawić się nabierającym wiatru w żagle przyjezdnym, które po zepsutej zagrywce Izabeli Bałuckiej wygrały 25:20.

Po zmianie stron inicjatywa początkowo leżała po stronie ekipy z Podkarpacia, jednak kiedy punktowymi blokami zaczęła popisywać się Ewa Kwiatkowska, przyjezdne odskoczyły na 6:2. Po chwili Sołodkowicz dołożyła asa serwisowego i Zawisza prowadził 8:3. Dominik Stanisławczyk na czasie próbował mobilizować podopieczne. Z pomocą przyszły rywalki, które dzięki własnym błędom pozwoliły zbliżyć się Karpatom ze stanu 4:10 do 10:11. Niemoc gości przełamała dopiero Baran, a po kolejnej kontrze Kwiatkowskiej zespół z Sulechowa wyszedł na 16:12. W polu serwisowym bardzo dobrze radziła sobie Sołodkowicz, wyprowadzając gości na 18:12. Jak się szybko okazało, nie był to koniec emocji, bowiem ekipa z Krosna konsekwentnie zaczęła zbliżać się do przeciwnika. Po akcjach Joanny Prokop i Pauli Słoneckiej krośnianki traciły do Zawiszy tylko punkt, a po błędzie Kwiatkowskiej remisowały 19:19. Przyjezdne miały szansę zakończyć partię przy stanie 24:23, jednak Marta Wellna została zatrzymana przez Bałucką. Od tego momentu na parkiecie trwała zażarta walka punkt za punkt, a seta miały szansę zakończyć obie drużyny. Dopiero przy stanie 28:28 nieco pogubiły się miejscowe, co wykorzystała Agata Skiba, ustalając wynik na 30:28.

Przegrana końcówka drugiej partii znacznie odbiła się na dyspozycji krośnianek w trzecim secie. Podopieczne Dominika Stanisławczyka co prawda nieznacznie lepiej przyjmowały, ale fatalna skuteczność w ataku sprawiła, że siatkarki z lubuskiego błyskawicznie objęły kilkupunktową przewagę, którą sukcesywnie powiększały. Przy stanie 1:5 o przerwę dla zespołu poprosił trener Karpat, a po kolejnej kontrze Baran, Zawisza prowadził różnicą dziesięciu punktów (15:5). Gospodynie nie były w stanie przeciwstawić się rywalkom, które pewnie radziły sobie na skrzydłach i środku. Po asie serwisowym Perlińskiej było 21:8 dla przyjezdnych, którzy po bloku Bury wygrali trzeciego seta 25:11.

AZS PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno – MLKS Roltex Zawisza Sulechów 0:3
(20:25, 28:30, 11:25)

Karpaty: Słonecka (10), Bałucka (6), A. Mikołajewska, E. Mikołajewska (7), Jurczyk (5), Grzegorczyk (7), Czarnowska (libero) oraz Oyibo (1), Czekajska (libero), Prokop (3), Szczęśnik (1) i Wajda (1)
Zawisza: Skiba (13), Perlińska (7), Bury (3), Sołodkowicz (8), Kwiatkowska (10), Szymańska (1), Rzepnikowska (libero) Baran (14), Wawrzyniak (2), Wellna, Witkowska (1) i Osadczuk