Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Porażka Ekstrimu Gorlice z Jokerem Świecie

I liga K: Porażka Ekstrimu Gorlice z Jokerem Świecie

Nie udał się rewanż siatkarkom Ekstrimu Gorlice za porażkę w pierwszej rundzie z Jokerem Świecie.  Gorliczanki w czwartym secie miały w górze piłki meczowe, ale nie potrafiły wykorzystać swoich szans. W efekcie tego przegrały cały mecz 2:3.

Już pierwszy set udowodnił kibicom, iż będą świadkami emocjonującego widowiska. Ekstrim rozpoczął niewyraźnie i to skrzętnie wykorzystały przyjezdne (8:12). Trener Silczuk przywołał swoje podopieczne i ta przerwa wpłynęła na nie motywująco. Gospodynie zaczęły odrabiać straty, a ciężar gry wzięła na siebie kapitan Ekstrimu, Paulina Stojek. W końcu przejęły inicjatywę i utrzymały tą tendencję do końca seta, wygrywając 25:19.

Drugi set był nie mniej emocjonujący. Zespół Jokera prowadził przez większość czasu jego trwania. Gospodynie trzymały fason i nie odpuszczały na więcej niż 1-2 punkty straty. W końcówce udało im się odwrócić tendencję zdobywania punktów i to dzięki „super mobilizacji” z wyniku 19:23 doprowadziły do stanu 24:23. Mając piłkę setową w górze, „ekstremalne” przegrały akcję przez nieporozumienie we własnym rozegraniu. Przyjezdne skorzystały z danej im szansy i dwie kolejne szanse rozstrzygnęły na swoją korzyść doprowadzając do remisu w meczu 1:1.

Trzeci set ułożył się pod dyktando podopiecznych trenera Silczuka. Gorliczanki zdobyły kilka punktów przewagi i ta różnica utrzymywała się do stanu 13:11. Świeciankom udało się „doszusować” do prowadzących (15:15), ale było to wszystko, na co było je stać w tej partii. Ciężar gry wzięły na siebie skrzydłowe Katarzyna Wąsowska i Paulina Stojek, które skutecznymi atakami pogrążyły przeciwniczki.

Czwarty set to kopia drugiej partii. Przyjezdne, podrażnione porażką w poprzednim secie, za wszelką cenę starały się dominować. Udawało im się to do stanu 20:23. Wtedy nastąpił zryw miejscowych, który doprowadził je do remisu po 23. Mimo iż następna akcja należała znów do zespołu ze Świecia, to „ekstremalnym” udało się obronić setbola i wyjść na prowadzenie. Po bloku dwóch Magdalen, Pytel i Żochowskiej (26:25), gospodynie w kolejnej akcji mogły zakończyć ten mecz. Niestety nie skorzystały z tej szansy i to się srodze zemściło. Dwa błędy w ataku Katarzyny Wąsowskiej dały seta świeciankom i to one odbudowały swoje morale.

Tie-break do stanu 5:5 przebiegał wg zasady „punkt za punkt”. Od tego momentu zaczęła zarysowywać się przewaga zespołu Jokera. To jego akcje stały się dojrzalsze i coraz częściej zaczęły przynosić zdobycz punktową. Ekstrim został sprowadzony do roli odrabiającego straty i udawało się mu to do stanu 8:9. Niestety dla niego, świecianki ostatecznie przejęły inicjatywę, zdobywając kilka puntów z rzędu, ustawiając losy tego decydującego seta.

MVP meczu: Katarzyna Wenerska

Ekstrim Gorlice – Joker Świecie 2:3
(25:19, 24:26, 25:19, 27:29, 9:15)

Ekstrim: Pytel (9), Leszek (8), Stojek (19), Pasznik (6), Wąsowska (13), Żochowska (10) Guzikiewicz (libero) oraz Majkowska (1), Tyrańska (1), Olipra (libero)
Joker: Łukasiewicz (15), Toborek (23), Wójcik (5), Wenerska (5), Flakus (10), Wyrwa (7), Walczak (libero) oraz Przepiórka, Strządała (4), Kutyła (2) i Ziółkowska