Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Anna Werblińska: Z tej porażki wyciągniemy wnioski

Anna Werblińska: Z tej porażki wyciągniemy wnioski

fot. Łukasz Krzywański

Dąbrowska drużyna jako pierwsza ekipa w Orlen Lidze pokonała lidera tabeli, Chemika Police. - Zagrałyśmy bardzo źle w tym spotkaniu, źle rozpoczęłyśmy ten mecz i wyciągniemy z tego wnioski - powiedziała Anna Werblińska.

Policzanki bardzo źle rozpoczęły mecz z ekipą z Zagłębia, miały problemy z przyjęciem, popełniały błędy własne i poniosły porażkę w premierowej odsłonie meczu. – Przeciwko dąbrowiankom zagrałyśmy bardzo słaby mecz. Nic nas nie usprawiedliwia, nie mamy nic na swoją obronę. Bardzo źle rozpoczęłyśmy to spotkanie, miałyśmy problem ze zdobywaniem piłek sytuacyjnych czy darmowych – powiedziała Anna Werblińska. Pomimo niekorzystnego zakończenia spotkania kapitan polickiej ekipy zapewniała, że cała drużyna będzie lepiej grała w kolejnych meczach. – Z porażki tej wyciągniemy wnioski i do kolejnego spotkania przygotujemy się lepiej. Każdy czekał na naszą pierwszą porażkę i w meczu z MKS-em stała się ona faktem. Mam nadzieję, że była to nasza pierwsza i ostatnia porażka w tym sezonie – zakończyła przyjmująca mistrzyń Polski.

W podobnym tonie wypowiedział się trener Giuseppe Cuccarini, który nie szczędził pochwał byłej zawodnicze Chemika, Dominice Sobolskiej.MKS zagrał bardzo dobry mecz przeciwko nam, nie grało się łatwo przeciwko drużynie prezentującej taki poziom. Jestem pod wrażeniem gry Dominiki Sobolskiej, która zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i w przyszłości może stać się jeszcze lepszą i jeszcze bardziej klasową zawodniczką – oznajmił szkoleniowiec Chemika. Gra mistrzyń Polski była falująca w tym meczu, ale pomimo tego policzanki wyjechały z Dąbrowy Górniczej z jednym punktem. – Jeśli chodzi o naszą grę, to miała on wzloty i upadki, graliśmy falami i z taką grą ciężko było myśleć o zwycięstwie w tym meczu. W pierwszym secie straciliśmy mnóstwo punktów i trudno było go wygrać. Pomimo tego zdobyliśmy jeden punkt i nadal jesteśmy na czele tabeli. Obecnie musimy skupić się na czekającym nas ciężkim meczu z w Lidze Mistrzyń z Dinamem Kazań -podsumował mecz włoski szkoleniowiec.

Zgoła odmienne nastroje panowały w ekipie z Dąbrowy Górniczej, która dzięki zwycięstwu z Chemikiem Police ma szanse na zajęcie wyższego miejsca w tabeli po rundzie zasadniczej. – Jestem bardzo szczęśliwa z odniesionego zwycięstwa. Większość błędów, które popełniał Chemik, wynikały z naszej dobrej gry, naszej dobrej zagrywki, dobrej gry blok – obrona – powiedziała kapitan MKS-u Eleonora Dziękiewicz. Radości nie krył także argentyński szkoleniowiec MKS-u. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi z odniesionego zwycięstwa. Wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz i podjęliśmy to wyzwanie. Mieliśmy swoją szansę, wykorzystaliśmy ją i pokonaliśmy najlepszy zespół w Polsce – ocenił postawę drużyny Juan Manuel Serramalera. Zespołowa gra oraz poświęcenie zapewniły dąbrowiankom wygraną w tym meczu. – Na zwycięstwo zapracował solidarnie cały zespół, który zasługuje na komplementy i pochwały. Cała ekipa walczyła i żadna piłka nie była stracona i w efekcie tego odnieśliśmy to zwycięstwo – zakończył trener MKS-u.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved