Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Pewna wygrana sopocianek z Impelem Wrocław

Orlen Liga: Pewna wygrana sopocianek z Impelem Wrocław

Bez problemów w meczu 15. kolejki Orlen Ligi rozprawiły się z rywalkami z Wrocławia siatkarki Atomu Trefla Sopot. Podopieczne Lorenzo Micellego nie oddały przeciwniczkom żadnego seta, pewnie zapisując na swoim koncie komplet punktów.

Od prowadzenia 6:0 rozpoczęły spotkanie siatkarki Atomu Trefla Sopot, najpierw odrzucając rywalki od siatki mocną zagrywką, a następnie wykorzystując kontry. Pierwszy punkt dla przyjezdnych padł po ataku po bloku Katarzyny Mroczkowskiej (1:6). Ta sama zawodniczka zarządziła pierwszą przerwę techniczną, atakując jednak w aut (1:8). Sopocianki bez problemu rozwiązywały swoje akcje, podczas gdy wrocławska ekipa nie radziła sobie w żadnym elemencie, co tylko powiększyło przewagę gospodyń do ośmiu oczek (12:4). Bloki atomówek na przeciwniczkach doprowadziły do drugiej przerwy technicznej (16:4). Przy tak wysokim prowadzeniu gospodynie grały luźno i kontrolowały wydarzenia na boisku. Wrocławianki poprawiły nieco swoją grę, ale nie były w stanie zagrozić gospodyniom. Partię zakończyła Charlotte Leys atakiem po skosie (25:14).

Równie dobrze,jak poprzedniego seta rozpoczęły sopocianki kolejną odsłonę meczu (7:3). Gospodynie pokazywały swoją dobrą formę w elemencie zagrywki oraz bloku. Impel Wrocław nie potrafił wyprowadzić składnej akcji zakończonej mocnym atakiem, a kontry kończyły pewnie atomówki. Pierwsza przerwa techniczna nastąpiła po kiwce Izabeli Bełcik (8:4). Mnożące się błędy sopocianek doprowadziły do zmniejszenia się ich prowadzenia do dwóch punktów (10:8). Seria na zagrywce Katarzyny Zaroślińskiej ponownie je powiększyła do pięciu oczek na drugiej przerwie technicznej (16:11). Po niej atomówki kontynuowały swoją skuteczną grę, a po stronie Impelu Wrocław z akcji na akcję gra wyglądała coraz gorzej, przez co nastroje w drużynie również podupadły. Kiedy wydawało się, że równie łatwym zwycięstwem zakończą sopocianki również drugą partię, przyjezdne zerwały się do walki i tym razem uczyniły to skutecznie. Poprawiły przede wszystkim swoje przyjęcie i wymusiły na Atomie Treflu błędy, przez co zmniejszyły różnicę punktową (19:23). Seta zakończyła Zaroślińska kiwką za blok (25:19).

Trzecia partia od początku była wyrównana, a zespoły grały punkt za punkt. Wrocławianki przeniosły formę z końcówki poprzedniego seta i grały agresywnie w ataku, przez co siatkarki klubu z Sopotu nie miały tyle okazji do kontr. Pierwsza przerwa techniczna nastąpiła po ataku po palcach blokujących Katarzyny Mroczkowskiej (8:7). Kolejna faza seta obfitowała w wiele błędów własnych zarówno sopocianek, jaki i wrocławianek, jednak wynik pozostawał remisowy. Dopiero przed drugą przerwą techniczną gospodynie po raz kolejny pokazały swoją dobrą dyspozycję w bloku i wyszły na trzy oczka przewagi (16:13). Przewaga Atomu Trefla Sopot powiększyła się po kilku skutecznych zagraniach Izabeli Bełcik. Ośmiopunktowe prowadzenie było na tyle bezpieczną zaliczką, że atomówki pewnie zmierzały do zakończenia spotkania na swoją korzyść. Wynik meczu rozstrzygnęła Zaroślińska, obijając wrocławski blok (25:15).

MVP spotkania: Izabela Bełcik

PGE Atom Trefl Sopot – Impel Wrocław 3:0
(25:14, 25:19, 25:15)

Atom: Tokarska (7), Leys (5), Bełcik (9), Efimienko (5), Kaczorowska (10), Zaroślińska (22), Durajczyk (libero)
Impel: Mroczkowska (10), Ptak (5), Kąkolewska (3), Cutura (3), Hanke, Kaczor (9), Topić (libero) oraz Grejman, Haglund, Kwiatkowska (2), Gryka i Kauffeldt