Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kwal. do MŚ U-20: Polki pewnie pokonały Łotwę

Kwal. do MŚ U-20: Polki pewnie pokonały Łotwę

Reprezentacja Polski juniorek odniosła drugie zwycięstwo w rozgrywanym w Szczyrku turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata do lat 20. Biało-czerwone pewnie w trzech setach pokonały Łotwę i w niedzielę czeka je jeszcze mecz z reprezentacją Belgii.

Polki prezentowały się w pierwszym secie wyraźnie lepiej od rywalek, które w zasadzie zdobywały punkty wyłącznie po błędach biało-czerwonych. Uśpiło to trochę czujność reprezentantek Polski, a Łotyszki zdołały nawiązać z nimi równiejszą walkę na początku (5:5 i 7:7) oraz w końcówce drugiego seta, zakończonego jednak 25:20 dla zawodniczek trenera Wiesława Popika. Większa część trzeciego seta znów wyraźnie należała do Polek (25:11), dając im zwycięstwo 3:0 i kolejne trzy punkty w turnieju.

Wyszłyśmy do gry skoncentrowane, nie nastawiając się na łatwy mecz – mówiła po meczu kapitan polskiej drużyny, Kornelia Moskwa.Zagrałyśmy dobrze zagrywką i blokiem i pokazałyśmy, co naprawdę potrafimy w ataku. Skład był dziś rotowany, wszystkie dziewczyny zagrały na swoim poziomie. Myślę, że cała dwunastka ma szansę jutro grać, niezależnie od tego, kto będzie w pierwszej szóstce.

Polska – Łotwa 3:0
(25:12, 25:20, 25:11)

Polska: Smarzek (2), Śmieszek (2), Pacak (12), Bałdyga (2), Stronias (11), Kazała (3), Kulig (libero) oraz Moskwa (7), Piśla (12), Stysiak (7) i Mras (1)
Łotwa: Kudrova (3), Bidzane (8), Dolotova (1), Hrapane (4), Deisa (3), Sneidere (3), Jakobsone (libero) oraz Spalva (1), Zirgele i Svarca

źródło: pzps.pl