Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kwal. do ME U-19: Polscy kadeci nie dali szans Białorusinom

Kwal. do ME U-19: Polscy kadeci nie dali szans Białorusinom

Reprezentacja Polski kadetów pokonała w słowackim Puchovie 3:0 swoich rówieśników z Białorusi. Polacy są o krok od awansu do turnieju finałowego mistrzostw Europy kadetów. W niedzielę zagrają ze Słowakami, którzy wczoraj ulegli Białorusi 1:3.

W piątkowym pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy kadetów Białorusini pokonali 3:1 reprezentację Słowacji. W sobotę to Polacy zmierzyli się z reprezentacją Białorusi i wyszli z tej konfrontacji zwycięsko.

Co ciekawe, zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie prowadzenie dość szybko obejmowali rywale biało-czerwonych. W pierwszej partii jednak podopieczni trenera Sebastiana Pawlika trzypunktową stratę z pierwszej przerwy technicznej odrobili jeszcze przed drugą i ostatecznie pewnie wygrali do 19. W drugiej partii Białorusini jeszcze na drugiej przerwie technicznej prowadzili czterema punktami, potem jednak nasi młodzi siatkarze włączyli „piąty bieg”. Dogonili rywali i w końcówce rozstrzygnęli tego seta na swoją korzyść. W trzecim secie nie było już wątpliwości, kto jest lepszy. Polacy dominowali od początku do końca, rozbijając reprezentację Białorusi do 14. Świetne spotkanie rozegrał Dawid Woch, który atakując z 80-procentową skutecznością, zdobył w tym spotkaniu 14 punktów.

W niedzielę biało-czerwoni zagrają z gospodarzami turnieju – reprezentacją Słowacji.

Polska – Białoruś 3:0
(25:19, 25:23, 25:14)

Polska: Kwolek (8), Kochanowski (14), Domagała (8), Droszyński (2), Woch (14), Fornal (8), Masłowski (libero) oraz Rybicki
Białoruś: Szmat (4), Iwanicki (10), Kubar (7), Kandulinski (3), Ciuszkiewicz (2), Rak (5), Lazuka (libero) oraz Astafieu (1)