Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ślepsk wciąż na fali, druga w sezonie porażka Campera

I liga M: Ślepsk wciąż na fali, druga w sezonie porażka Campera

Trwa zwycięska passa w lidze Ślepska Suwałki. Na początek 2015 roku podopieczni Piotra Poskrobko wywieźli trzy cenne punkty z Wyszkowa, gdzie po ciekawym spotkaniu ograli 3:1 mistrza, a zarazem obecnego lidera tabeli.

Już na początku meczu siatkarze Ślepska pokazali, że nie zgubili przez święta formy, którą prezentowali pod koniec minionego roku. Za to Camper zaczął mecz nieco ospale, w jego grze było sporo niedokładności i błędów, przez co na pierwszej przerwie technicznej gospodarze przegrywali 4:8. Mistrzów I ligi do walki poderwał Łukasz Kaczorowski, a kilka bloków wyszkowskiego zespołu pozwoliło mu wrócić do gry. Kiedy przegrywał już tylko jednym punktem, wydawało się, że w kolejnych minutach będzie trwała zażarta walka. Nic takiego jednak nie miało miejsca. Wszystko dlatego, że chwilę później świetnie w polu serwisowym zaprezentował się Kamil Skrzypkowski, a niska skuteczność w ataku skrzydłowych Campera spowodowała, że podopieczni trenera Poskrobko błyskawicznie odskoczyli od przeciwników na kilka oczek. W końcówce gospodarze próbowali odrabiać straty, ale pojedyncze udane akcje Jakuba Peszko to było zbyt mało, aby mogli oni myśleć o odwróceniu losów premierowej odsłony. Ostatecznie padła ona łupem Ślepska, a zakończył ją błąd wyszkowian (25:18).

Początek drugiej partii był bardzo zacięty. Obie drużyny popełniały w nim mało błędów, a obaj rozgrywający nie skupiali się jedynie na „rzucaniu” piłek na skrzydła, ale od czasu do czasu uruchamiali na siatce także swoich środkowych, w efekcie czego żadna z drużyn do pierwszej przerwy technicznej nie odskoczyła od przeciwnika chociażby na dwa oczka. Po niej w drużynie prowadzonej przez trenera Sucha punkty próbował zdobywać Sebastian Wójcik, ale Ślepsk miał Wojciecha Winnika i Skrzypkowskiego. To właśnie as serwisowy tego drugiego zawodnika spowodował, że przyjezdni wypracowali sobie dwupunktowe prowadzenie. Wzrosło ono do trzech oczek, kiedy udaną kontrą popisał się Krzysztof Modzelewski. Campera do walki próbował poderwać Kaczorowski, ale tego dnia zdobywanie punktów mistrzowi I ligi przychodziło ze sporym trudem. Stać było go jeszcze na zbliżenie się do rywali na oczko, po zagrywce Bartosza Zrajkowskiego, lecz ostatnie słowo należało do suwalczan, którzy triumfowali 25:23.

Od początku trzeciej odsłony oba zespoły walczyły cios za cios, jednak wyraźnie było widać, że gospodarze postawili na ryzyko w polu serwisowym. Przyniosło to częściowy efekt, gdyż punktowe zagrywki Wójcika i Rafała Faryny pozwoliły im objąć minimalne prowadzenie, ale Ślepsk również miał sporo argumentów w grze, dzięki czemu nie tracił dużego dystansu do przeciwników. Pierwszy większy kryzys goście przechodzili w środkowej fazie tej części spotkania. Wyraźnie siadła ich gra w przyjęciu, co automatycznie przekładało się na ich słabszą postawę w ataku, za to po drugiej stronie siatki uaktywnił się Peszko, dzięki któremu Camper szybko wypracował sobie sporą zaliczkę punktową (16:11). Wprawdzie wówczas przyjezdnych do walki poderwali Jakub Urbanowicz oraz Bartłomiej Kluth, którzy nieco wcześniej pojawili się na boisku, ale wciąż inicjatywa należała do wyszkowskiej drużyny. W końcówce kontrolowała ona boiskowe wydarzenia, a skuteczne zagrania Kaczorowskiego poprowadziły ją do sukcesu w tej części meczu (25:20).

Na początku czwartego seta gra obu zespołów nieco „siadła”, szczególnie przyjezdni zaczęli popełniać sporo błędów w polu serwisowym. Jednak gospodarze nie do końca potrafili to wykorzystać. Obie ekipy szły łeb w łeb. Dopiero błąd Skrzypkowskiego spowodował, że mistrzowie I ligi zyskali dwa oczka przewagi. Chwilę później ponownie z dobrej strony pokazał się Peszko, a dobra gra Campera w bloku powiększyła jego przewagę do czterech punktów. Nie cieszył się jednak z niej zbyt długo, gdyż jeszcze przed drugim czasem technicznym Ślepsk, za sprawą Winnika, doprowadził do remisu. W kolejnych minutach wydawało się, że to suwalczanie przejmą inicjatywę na boisku, ale przy stanie 20:20 wciąż nic nie było wiadomo. W decydujących momentach asem serwisowym popisał się Karol Rawiak, a udane akcje Łukasza Rudzewicza i Winnika doprowadziły podopiecznych trenera Poskrobko do zwycięstwa (25:21).

Camper Wyszków – Ślepsk Suwałki 1:3
(18:25, 23:25, 25:20, 21:25)

Camper: Woroniecki, Kaczorowski, Wójcik, Peszko, Kowalczyk, Faryna, Sobczak (libero) oraz Rutecki, Zrajkowski, Główczyński i Obrębski
Ślepsk: Gonciarz, Winnik, Skrzypkowski, Modzelewski, Rudzewicz, Smoliński, Andrzejewski (libero) oraz Rawiak, Kluth i Urbanowicz