Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Pokaz siły Lotosu Trefla, będzinianie bezradni

PlusLiga: Pokaz siły Lotosu Trefla, będzinianie bezradni

fot. Arkadiusz Buczyński

Nie było niespodzianki w meczu zespołu MKS-u Banimexu Będzin z Lotosem Treflem Gdańsk. Podopieczni Andrei Anastasiego zdominowali całe spotkanie  i praktycznie nawet przez chwilę nie pozwolili rywalom pomyśleć o nawiązaniu walki.

Pierwsze minuty spotkania były wyrównane, a MKS Banimex nawet prowadził 6:5, lecz tuż przed przerwą techniczną stracił 3 punkty z rzędu, między innymi przez blok Bartosza Gawryszewskiego na Pawlińskim (6:8). Po przerwie duet Gawryszewski-Mika ponownie dwukrotnie zablokował będzinian i o czas poprosił Roberto Santilli, który za parę chwil ponowił prośbę przy stanie 7:13. Przewaga gości pozostała już na tym poziomie do końca seta, którego spokojnym atakiem o blok zakończył Mateusz Mika (19:25).

Początek kolejnego seta należał do Murphy’ego Troya, który zaliczył dwa asy serwisowe i punkt z ataku, na co szybko zareagował trener Santilli, korzystając z przysługującej mu przerwy (1:5). Obraz gry MKS-u nie zmienił się, bo na kolejnej przerwie, do której doprowadził Wojciech Grzyb, blokując Sarneckiego, Lotos Trefl Gdańsk prowadził 8:2. Dobrą passę na zagrywce kontynuował Sebastian Schwarz, którą chciał przerwać trener będzinian poprzez czas, ale to nie wytrąciło go z rytmu i zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki (10:2). Przewaga gości była bardzo wyraźna, a gospodarze nie mieli pomysłu na grę. Dopiero w samej końcówce zagrywką „porwał” Tomasz Kowalski, lecz po czasie dla Anastasiego popełnił błąd, a piłkę setową oddał rywalom Mariusz Gaca, atakując w aut (18:25).

Następny set rozpoczął się podobnie jak drugi, czyli od prowadzenia Lotosu 5:1 i czasu dla MKS-u. Goście wypracowali sobie przewagę na pierwszej przerwie 8:3, a już na kolejnej 16:6. Kolejny raz siatkarze z Będzina razili nieskutecznością w ataku, a trener zdołał już przetestować wszystkich dostępnych zawodników. Przy piłce meczowej dla Lotosu Trefla zawodnicy MKS-u zdobyli jeszcze trzy punkty z rzędu, ale i tym razem Mika zakończył seta i cały mecz, na którym padł zapewne rekord najniższej frekwencji w związku z problemami organizatorów spotkania.MKS Banimex Będzin – LOTOS Trefl Gdańsk 0:3
(19:25, 18:25, 15:25)

Składy zespołów:
MKS:
Hebda (5), Sarnecki (4), Pawliński (2), Gaca (5), Oczko, Hunek (6), Milczarek (libero) oraz Kowalski (3), Warda (1), Żuk (5), Wójtowicz (1) i Tomczyk (6)
Lotos Trefl: Grzyb (4), Falaschi (1), Schwarz (10), Gawryszewski (9), Troy (12), Mika (10), Gacek (libero) oraz Stępień, Schulz (4), Ratajczak (3) i Czunkiewicz

Zobacz również:
Wyniki 19. kolejki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved