Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Pokaz siły Lotosu Trefla, będzinianie bezradni

PlusLiga: Pokaz siły Lotosu Trefla, będzinianie bezradni

Nie było niespodzianki w meczu zespołu MKS-u Banimexu Będzin z Lotosem Treflem Gdańsk. Podopieczni Andrei Anastasiego zdominowali całe spotkanie  i praktycznie nawet przez chwilę nie pozwolili rywalom pomyśleć o nawiązaniu walki.

Pierwsze minuty spotkania były wyrównane, a MKS Banimex nawet prowadził 6:5, lecz tuż przed przerwą techniczną stracił 3 punkty z rzędu, między innymi przez blok Bartosza Gawryszewskiego na Pawlińskim (6:8). Po przerwie duet Gawryszewski-Mika ponownie dwukrotnie zablokował będzinian i o czas poprosił Roberto Santilli, który za parę chwil ponowił prośbę przy stanie 7:13. Przewaga gości pozostała już na tym poziomie do końca seta, którego spokojnym atakiem o blok zakończył Mateusz Mika (19:25).

Początek kolejnego seta należał do Murphy’ego Troya, który zaliczył dwa asy serwisowe i punkt z ataku, na co szybko zareagował trener Santilli, korzystając z przysługującej mu przerwy (1:5). Obraz gry MKS-u nie zmienił się, bo na kolejnej przerwie, do której doprowadził Wojciech Grzyb, blokując Sarneckiego, Lotos Trefl Gdańsk prowadził 8:2. Dobrą passę na zagrywce kontynuował Sebastian Schwarz, którą chciał przerwać trener będzinian poprzez czas, ale to nie wytrąciło go z rytmu i zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki (10:2). Przewaga gości była bardzo wyraźna, a gospodarze nie mieli pomysłu na grę. Dopiero w samej końcówce zagrywką „porwał” Tomasz Kowalski, lecz po czasie dla Anastasiego popełnił błąd, a piłkę setową oddał rywalom Mariusz Gaca, atakując w aut (18:25).

Następny set rozpoczął się podobnie jak drugi, czyli od prowadzenia Lotosu 5:1 i czasu dla MKS-u. Goście wypracowali sobie przewagę na pierwszej przerwie 8:3, a już na kolejnej 16:6. Kolejny raz siatkarze z Będzina razili nieskutecznością w ataku, a trener zdołał już przetestować wszystkich dostępnych zawodników. Przy piłce meczowej dla Lotosu Trefla zawodnicy MKS-u zdobyli jeszcze trzy punkty z rzędu, ale i tym razem Mika zakończył seta i cały mecz, na którym padł zapewne rekord najniższej frekwencji w związku z problemami organizatorów spotkania.

MKS Banimex Będzin – LOTOS Trefl Gdańsk 0:3
(19:25, 18:25, 15:25)